Męskie Granie: XXANAXX

W ramach cyklu Miejskie Granie zapraszamy do klubokawiarni Plażowa na kolejny koncert sponsorowany przez markę Żywiec. Tym razem niezapomniane wrażenia zagwarantują:

XXANAXX – polski duet elektroniczny założony w 2012 roku przez Klaudię Szafrańską, która jest odpowiedzialna za wokal i Michała Wasilewskiego zajmującego się wszelkiego rodzaju instrumentami i syntezatorami. Ich produkcje opierają się na eksperymentalnej muzyce elektronicznej, analogowych brzmieniach i hipnotycznym głosie.
Klaudia po tym jak wzięła udział w polskiej edycji programu X Factor szukała osoby, której będzie w stanie uzupełnić jej nietypowe umiejętności wokalne niebanalnymi dźwiękami. Michał, który wcześniej jako Lance Flare tworzył niezależną muzykę taneczną poszukiwał osoby, obdarzonej ciekawym stylem i interesującą barwą głosu. Ich spotkanie w Warszawie zaowocowało nawiązaniem twórczej współpracy, której pierwszym owocem był wydany w 2012 roku singiel “Disappear”. Jednak dopiero ich EPka wydana przez U Know Me Records w 2013 roku przyniosła im uznanie zarówno w Polsce jak i za granicami naszego kraju. W 2014 roku zespół Xxanaxx podpisał kontrakt z wydawniczym gigantem Warner Music Poland i dla nich wydał swój pierwszy album “Triangles”. Album ten oferuję pokaźną selekcję odprężających brzmień, lecz nie brakuje także na nim house’owych i połamanych beatów. Świadczy on o muzycznej dojrzałości, która każe z niecierpliwością czekać na dalsze etapy rozwoju tej grupy.

Phon_o LIVE – didżej, muzyk, instrumentalista i producent związany z berlińska sceną muzyczną od 1997 roku, kiedy to przeprowadził się do stolicy muzyki elektronicznej z małej górskiej miejscowości. W 1998 roku oprócz regularnego grania na lokalnych imprezach zaczął tworzyć własne utwory. W 2000 roku udało mu się wydać swoją pierwszą EPkę dla wytwórni Cytrax. Dzięki muzycznej konsekwencji pomieszanej z eklektyzmem gatunkowym udało mu się w ciągu następnych lat wydać utwory dla najlepszych labeli w branży w tym dla należącego do Modselektora Monkeytown i 50weapons oraz dla Boys Noize Rec.

Phon_o podczas swojego występu na żywo zaprezentuje swój unikatowy styl muzyczny, który sam określa jako połączenie seksownego IDM-u z brudnym techno, międzygalaktycznym hiphopem, beatami z getta z małym dodatkiem future garaży.

Klaves – czyli Mikołaj Gramowski, tworzący jako Klaves, to 22-letni producent muzyczny z Poznania. Swoje pierwsze kroki w świecie produkcji stawiał pod koniec 2011 roku. Jego fascynacja brytyjską sceną klubową zaowocowała stworzeniem debiutanckiej EP „At Dawn Again”, wydanej nakładem wytwórni Koh-I-Noor w kwietniu 2013. Zaledwie pół roku później – we wrześniu 2013, wypuścił swoją drugą EP „What I Like”, wydaną w amerykańskim Symbols Recordings. Jego utwory pojawiły się na falach BBC Radio 1Xtra, oraz BBC Radio 6. Grane były także przez DJ takich jak Gilles Peterson, Kastle, czy Till Von Sein. Klaves zaliczył już również występy na kilku ważnych festiwalach, między innymi na Gdyńskim Openerze, oraz na Burn Selector Festival w Warszawie. W swojej muzyce przeplata on gęsto pocięte wokale i rozbudowane akordy, zaś gatunki definiujące jego brzmienie to przede wszystkim house i future garage.

wstęp wolny

XXANAXX – Stay (audio)