Melanie Klein – odkrycia i idee. Cykl wykładów W. Hańbowskiego

Instytut Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal zaprasza na cykl wykładów Wojtka Hańbowskiego „Melanie Klein – odkrycia i idee”.

W cyklu sześciu wykładów zostaną omówione odkrycia i koncepcje Melanie Klein dotyczące mechanizmów identyfikacji, obiektów wewnętrznych, pozycji depresyjnej i schizoidalno-paraniodalnej. Opisane będą również odkrycia dotyczące procesów symbolizacji i pierwotnych fantazji oraz techniki pracy Klein. Jeden z wykładów będzie poświęcony dyskusji o kontrowersjach w ramach Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego i omówieniu zasadniczych różnic w poglądach Melanii Klein i Anny Freud. 

Terminy: piątki – 18.05, 22.06, 28.09, 26.10, 23.11, 14.12, godz. 19:15 
Zgłoszenia: do 8.05.2018 r. na adres sekretariatu ISPHS (kontakt@isphs.pl; tel. 697 485 747); opłata: 360 zł za cały cykl; wpłata po uprzednim zgłoszeniu i potwierdzeniu rezerwacji miejsca w sekretariacie.
Miejsce: Pracownia Duży Pokój
ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka), Warszawa

Wojciech Hańbowski – psychoanalityk szkoleniowy w PTPa i w ISPHS, członek-korespondent Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, psychoanalityk dzieci i młodzieży. Autor licznych publikacji, w tym dwóch książek. Wykładowca m.in. na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych SWPS w Warszawie. Kierownik Poradni ISPHS.