Mela Muter w Cosmopolitan

Mela Muter „Portrecistka”
Wystawa prac z Jankilevitsch Collection w Cosmopolitan Twarda 4

Mela Muter (1876-1967) jest jedną z znakomitszych polskich artystek i artystów XX wieku, a jednocześnie jedną z najmniej docenianych. Prezentujemy rzadko udostępniane obrazy i pragniemy przybliżyć szerszej publiczności fascynującą biografię artystki. Na wystawie przedstawiamy Muter jako portrecistkę, nie tylko jako malarkę ludzi, również przedmiotów, krajobrazów, ale także stanów emocjonalnych, przemijalności oraz niuansów statusu społecznego. Zobaczymy zatem szeroki wybór portretów, ale również martwe natury i pejzaże. Za tymi eleganckimi aczkolwiek pełnymi ekspresji obrazami kryje się niezwykle burzliwa biografia kobiety, która przez całą swoją twórczość kierowała się fascynacją drugiego człowieka.

42. piętro apartamentowca Cosmopolitan jest miejscem wyjątkowym na kulturalnej mapie Warszawy, gdzie sztukę otacza wspaniała panorama stolicy.

Kuratorka: Katarzyna Wąs

WYSTAWA POTRAWA DO 28 PAŹDZIERNIKA WŁĄCZNIE!. 

Zwiedzanie wystawy będzie mieć charakter zorganizowany – wejścia odbywać się będą cyklicznie, co godzinę z uwagi na duże zainteresowanie w asyście przewodnika, który opowie o artystce, jej życiu i dorobku.