Marysia Sadowska & Tymon Tymański

Maria Sadowska to artystka nieprzewidywalna. Po roku obfitym w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym jak i filmowym wokalistka nie zwalnia tempa. Głośna premiera filmu Dzień Kobiet oraz świetnie przyjęta trasa koncertowa z utworami inspirowanymi sprawami kobiet ukazały Sadowską jako artystkę bezkompromisową i silnie zaangażowaną społecznie. Maria przyzwyczaiła swoich fanów do tego, że każdy nowy album w jej przypadku musi być rewolucją. Jazz na ulicach to znów propozycja wyjątkowa, z nonszalancją łamiąca muzyczne tabu – choć zaskakująco przystępna w odbiorze.
Maria Sadowska pojawia się z płytą, która z jednej strony jest syntezą wieloletnich odważnych muzycznych wariacji i sukcesów na gruncie takich gatunków jak nu jazz, funk, broken pop, elektronika czy muzyka filmowa, a z drugiej dojrzałym powrotem do najlepszej jazzowej szkoły, w której Sadowska bez wątpienia była jedną z najpilniejszych uczennic.
Tribute to Komeda – ostatni jazzowy album Marii Sadowskiej – okazał się istotnym punktem w historii polskiej muzyki. Jednak tym razem nieoczywiste kompozycje nie kojarzą się ani z zadymionym koncertem, ani z czerwonym winem przy kominku. Zafascynowana elektronicznymi brzmieniami Sadowska wybiega ze swoją muzyką z najbardziej eleganckich jazzowych klubów na ulicę, gdzie rządzi taniec i trudna do zatrzymania energia młodości.
Jazz na ulicach to szalony bieg po pełnym neonów mieście w pierwszy ciepły wieczór napierającej zewsząd wiosny.
Nie przypadkiem podczas tego ekstrawaganckiego spaceru artystce towarzyszy Urszula Dudziak.

Jazz Sadowskiej wychodzi w miasto.

Maria Sadowska – Jazz na ulicach

TYMON & THE TRANSISTORS „Rock’n’roll”

PROMOCJA NOWEGO ALBUMU !

Tymon Tymański – muzyk i performer o niespożytej energii przedstawia swoje rockowe oblicze i własne wersje kompozycji takich artystów jak The Beatles, Elvis Presley, David Bowie czy Nirvana. Wśród gości Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska i Natalia Przybysz.

Hołd złożony klasykom i nowe podejście do kamieni milowych rock’n’rolla w jednym.

DZIEŃ WCZEŚNIEJ PREMIERA 16 października 21.00 Multikino 1

Polskie gówno / Polish Shit, reż. Grzegorz Jankowski (Polska 2014), 93 min.
Zespół „Tranzystory” z Pruszcza Gdańskiego jedzie w trasę koncertową, zorganizowaną przez komornika Czesława Skandala. Bezkompromisowa satyra na polską rzeczywistość i muzyczny światek. Autorem scenariusza i odtwórcą jednej z głównych ról jest Tymon Tymański. W filmie wystąpili m.in. Robert Brylewski, Grzegorz Halama, Arkadiusz Jakubik, Jan Peszek i Marian Dziędziel.