Marcin Januszkiewicz. Sen o wielkich czyli Niemen i Osiecka

Koncert Sen o Wielkich czyli Niemen i Osiecka to koncert poświęcony twórczości tych wspaniałych artystów w interpretacji Marcina Januszkiewicza.

Marcin Januszkiewicz (…) swój pierwszy album wypełnił utworami z tekstami Agnieszki Osieckiej. Grzebie w nich: „Niech żyje bal” przyspiesza i miesza z beatboxem, „A ja wolę moją mamę” ubiera w reggae, „Kołysankę dla okruszka” , „Cyrk nocą” i „Części zamienne” podbija elektroniką. Jego „Wariatka tańczy” jest delikatna, „Deszcze niespokojne” to mroczna ballada idąca w funky. Jest w tym wszystkim doby smak i szacunek dla kanonu. Zmierzyć się z tym materiałem, nadając mu własny charakter, a jednocześniej zachowując to, co ważne, to wielka sztuka. Wielu na tym poległo. Ale nie Januszkiewicz, który nagrał dobrą, koncertową płytę. /Rafał Zielińśki „Gazeta Wyborcza”/

Marcin Januszkiewicz – aktor, ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2010 r. Karierę rozpoczął na deskach teatru Collegium Nobilium. W latach 2010 – 2012 związany był z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie wystąpił m in. w spektaklach: „Moralność Pani Dulskiej” w reż. Agnieszki Glińskiej i „Hamlet” w reż. Macieja Englerta. Do niedawna można go było oglądać na scenie Teatru Studio w przedstawieniach: „Anna Karenina”, „Wiśniowy sad”, „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, „Wichrowe wzgórza” (za rolę Edgara Lintona otrzymał wyróżnienie aktorskie na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych).
W 2017 rok zagrał w jednym z najlepszych spektakli sezonu – „Dziecię Starego Miasta” w reż. Cezarego Studniaka w Teatrze WARSawy.