Mamy w Muzeum: Henryk Siemiradzki – akademizm wiecznie żywy

Spotkanie z Magdaleną Marczak-Cerońską w galerii stałej

Henryk Siemiradzki – akademizm wiecznie żywy

Henryk Siemiradzki był jednym z najwybitniejszych reprezentantów akademizmu w malarstwie europejskim. Do dziś jego prace należą do niezwykle poszukiwanych przez kolekcjonerów i biją rekordy aukcyjne. Na czym polega fenomen jego malarstwa?
zbiórka w holu głównym / obowiązuje odpowiedni bilet wstępu do MNW / ok. 60 minut

Magdalena Marczak-Cerońska – historyk sztuki, specjalizuje się w dydaktyce, sztuce XX i XXI wieku i warsawianistyce. Animatorka kultury, na stałe związana z warszawską Galerią Program oraz Fundacją Rodziny Staraków, odpowiedzialna za organizację wystaw oraz promocję młodych polskich artystów. Prowadzi wykłady z historii sztuki na Uniwersytecie III Wieku, przewodniczka po Warszawie, współpracuje m.in. z Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie.

Cykl MAMY w MUZEUM

Karmienie, spacer, drzemka, karmienie, spacer, drzemka… i wizyta w MNW!
Od października 2014 do czerwca 2015 w czwartki o godzinie 11.00 zapraszamy na spotkania organizowane dla rodziców na urlopach macierzyńskich i ojcowskich. Zapewniamy swobodną atmosferę (20 minut w galerii, potem spotkanie w sali edukacyjnej, gdzie podczas rozmowy o sztuce można nakarmić i przewinąć dzieci), wrażliwość i otwartość prowadzących, możliwość wejścia z wózkiem do galerii.