MALEDIWY-Marek Pospieszalski/Qba Janicki – premiera płyty „Afroaleatoryzm”

Zapraszamy na wieczór z duetem MALEDIWY, w skład którego wchodzą Marek Pospieszalski i Qba Janicki, wszechstronni improwizatorzy, wywodzący się ze środowisk o wieloletnich tradycjach muzycznych. Po latach współpracy scenicznej w takich zespołach jak Wojtek Mazolewski Quintet, Tirvyous Wagon, Power of the Horns, Hot God oraz udziale w dziesiątkach formacji z artystami z całego świata,(m. in. Roscoe Mitchell, Toshinori Kondo, Marco Eneidi czy Dennis Gonzalez) zsynchronizowani w swojej egzystencji wyruszają w trasę we dwóch, promując album „Afroaleatoryzm” który ukaże się nakładem wytwórni LADO ABC.

Afroaleatoryzm to fuzja dwóch wyrazów:
-“Afro” oznacza luźny związek z muzyką afrykńaską i wszelkimi jej konsekwencjami . 
-“Aleatoryzm” technika kompozytorska opierająca się na dziele przypadku. 

Jest to parafraza określenia „aleatoryczny funk” którym posługiwał się trębacz Andrzej Przybielski.

Podczas spotkań z Malediwami możemy doświadczyć wyrażanego instrumentalnie kultu wszystkiego co żywe i organiczne. Muzycy współtworzą napędzający się mechanizm, który przywołuje obrazy wielu miejsc prowokując do egzotycznych podróży. Jest to muzyka do chwil, które były lub będą.

Scenografię tego wieczora przygotuje wyjątkowy stołeczny kolektyw instalatorski Digital Studio K105K z Brzeskiej specjalizujący się w konstrukcjach organiczno-cyfrowych.

After party poprowadzi nie kto inny jak DJ |-|uj znany także jako Macio Moretti.