Makbet / Tang Shu-Wing Theatre Studio

Współczesna para śni o świecie „Makbeta” odkrywanym poprzez zapomnianą przeszłość Chin. Wcieliwszy się w role Makbeta i Lady Makbet, bierze udział w serii wydarzeń, podczas których odkrywa swoje mroczne strony oraz subtelności ludzkiej duszy. Po przebudzeniu młodzi ludzie muszą zmierzyć się z nową tożsamością pośród chaosu współczesnego świata. Czerpiąca z różnych tradycji teatru azjatyckiego i systemów teatru fizycznego interpretacja sztuki o szkockim dworze dokonana przez słynnego hongkońskiego reżysera Tang Shu-winga stawia na minimalistyczny przekaz w postaci serii wystylizowanych scen, w których zaczerpnięta z tańca estetyka i język ciała odkrywają przed widzami wielowymiarowość postaci, czasu i przestrzeni poprzez jedyne w swoim rodzaju współgranie ruchu aktorów, muzyki i inscenizacji. W najnowszej wersji, przygotowanej specjalnie na europejskie tournée, aktorzy grający Makbeta i Lady Makbet zamienią się w drugim akcie rolami, skłaniając tym samym publiczność do refleksji nad konsekwencjami ról płciowych w dzisiejszym społeczeństwie oraz różnymi obliczami natury ludzkiej w jej wymiarze psychologicznym.

„Makbet” w języku kantońskim powstał na zamówienie odbywającego się w 2016 roku Festiwalu Sztuki w Hongkongu i Shakespeare’s Globe Theatre w Londynie.

tekst: William Shakespeare
adaptacja i reżyseria: Tang Shu-wing
tłumaczenie na język chiński: Rupert Chan, Tang Shu-wing
scenografia: Ricky Chan Chi Kuen
reżyseria światła: Leo Cheung Kwok Wing
drugi reżyser światła: Albert Wong Yue Hang
kostiumy: Mandy Tam Ka Yee
muzyka i akompaniament na żywo: Billy Leong Wai Ngok
reżyser dźwięku: Neville Li Man Chun
asystenci reżysera: Jacky Chan Yik Kei, Rocky Wong Kwok Kei
kierownik produkcji: Mousey Tse Tsz San
producent: Tony Leung Tun Lim
współproducenci: Stella Li Yan Pok, Ally Law Ka Wah

obsada: Ng Wai Shek, Lai Yuk Ching, Anson Lam Pui Lim, Ben Yuen Fu Wah, Leung Ho Pong, Masu Wong Siu Fai, Ata Wong Chun Tat, Angus Chan Kin Ho, Rocky Wong Kwok Kei, Poon Chun Ho, Ivy Pang, Peter Chan Charm Man, Bosco Wong Chun Him, Dee To Chun Yiu

czas trwania: 2 godz. 45 min (jedna przerwa)
przedstawienie w języku kantońskim z polskimi i angielskimi napisami