Majówka na Skarpie – największy piknik kulturalny

W tym roku Majówkę rozpoczynamy z pierwszym brzaskiem słońca, kiedy w Królikarni rozbrzmiewać będzie muzyka eksperymentalna inspirowana przestrzenią Parku Rzeźby. Chętni obcowania z naturą będą mogli nie tylko piknikować w parkach i na skwerach, ale także uczestniczyć w warsztatach florystycznych i stworzyć własne kompozycje kwiatowe w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Rodzinnie popiknikujemy także w ogrodzie przy Zespole Ognisk Wychowawczych i Parku Żeromskiego na pikniku organizowanym przez Urząd Dzielnicy Żoliborz. Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza proponuje najmłodszym „Przystanek Anglia”, multidyscyplinarny piknik edukacyjny dla dzieci i rodziców. Natomiast Muzeum Narodowe organizuje tego dnia warsztaty plastyczne połączone z regatami papierowych statków inspirowanymi obrazami z kolekcji muzeum. Do tworzenia wspólnej instalacji muzycznej na Skwerze Wodiczko zaprosi nas Muzeum Fryderyka Chopina. Najmłodsi spróbują swoich sił w grze terenowej, a w Sali Koncertowej posłuchamy recitalu fortepianowego. Dla pasjonatów teatru Teatr Polski przygotował kiermasz unikatowych rekwizytów i kostiumów teatralnych oraz wieczorny spektakl.
Na Browarnej spragnieni filiżanki kawy włączą się w radosny happening „Rzeka Dobrych Życzeń” w Klubokawiarni Grawitacja albo wysłuchają wykładu „Projekt dla Skarpy” w Księgarnio-kawiarni Tarabuk. A wieczorem na pikniku organizowanym przez Fundację Culture Shock będzie można zatańczyć tango milonga.
Slow Food Warszawa oraz kooperatywy spożywcze zadbają abyśmy przez cały dzień zdrowo i smacznie podjadali produkty od lokalnych rolników i sadowników.

Szczegółowy program wydarzenia na stronie www.drogakultury.waw.pl

wstęp wolny