Magda Umer – Książki mojego życia. Literacka rozmowa z artystką

Gościem wieczoru KSIĄŻKI MOJEGO ŻYCIA będzie MAGDA UMER – wspaniała piosenkarka, autorka recitali, reżyserka spektakli teatralnych (jak nagradzane „Zapiski z wygnania” i „Biała bluzka” współtworzone z Krystyną Jandą) i widowisk muzycznych, a także aktorka. Wspaniała osobowość polskiej sceny muzycznej, poetyckiej i teatralnej, dzięki której jeszcze mocniej pokochaliśmy m.in. twórczość Agnieszki Osieckiej i Kabaretu Starszych Panów.

W rozmowie z Pauliną Wilk opowie o książkach, które ją uwrażliwiły, do łez wzruszyły, śmiertelnie znudziły, na chandrę pomogły, nauczyły kochać język polski (i mistrzowsko się nim posługiwać), pomogły się przyjaźnić albo w porę rozstać, o tekstach piosenek i wierszach, którymi wyściełana jest jej artystyczna droga, o książkach, bez których nie wyobraża sobie siebie, życia ani świata w ogóle.
Ale i o okresach, gdy czytać nie mogła albo nie chciała.
O książkach jej twórczych przyjaciół i o takich tytułach, w których wciąż żyje świat miniony, za jakim warto zatęsknić.

Zapraszamy na poruszającą, ciepłą i zabawną rozmowę ze znakomitą artystką i fascynującą kobietą.
Spotkania z twórcami i autorytetami składające się na cykl KSIĄŻKI MOJEGO ŻYCIA w Big Book Cafe to okazje do głębokich, ale i bezpretensjonalnych rozmów o tym, jak czytanie pozwala kształtować wyjątkowe i wartościowe życie, a także tworzyć coś dla innych.
Gośćmi tych wieczorów są wybitni przedstawiciele różnych dziedzin, byli już u nas m.in.: Maria Peszek, prof. Krystian Jażdżewski, Adam Bodnar, Magda Mołek, Tomasz Majewski.