Maciej Wróbel Trio

Maciej Wróbel to doświadczony szczeciński perkusista, kompozytor i aranżer, znany z takich projektów jak Rykoszept, Clockwork czy Granie Herberta.

Do wspólnego muzykowania w ramach PROJEKT WRÓBEL zaprosił nie mniej doświadczonych artystów: saksofonistę i kompozytora Tomasza Licaka, oraz wszechstronnego basistę Pawła Grzesiuka.

Projekt WRÓBEL to emocjonalna podróż podczas której usłyszycie Państwo autorskie kompozycje każdego z członków projektu. Nowoczesny jazz z domieszką przestrzennego, momentami mrocznego klimatu powoduje niezwykłe emocje u słuchaczy.

Koncert projektu WRÓBEL to także swoisty miks różnych gatunków muzyki improwizowanej.

▎ MACIEJ WRÓBEL TRIO

Tomasz Licak – saksofon
Jacek Mazurkiewicz – kontrabas
Maciej Wróbel – perkusja

Piątek, 13.10.2017, godz. 20:30

▎BILETY

I pula (przedsprzedaż) – 50 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 55 PLN

* Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce”.
** Dla posiadaczy klubowej karty VIP / dziennikarzy bez akredytacji / studentów / uczniów przysługuje (za okazaniem ważnej legitymacji) zniżka -10%. Ulga obowiązuje zarówno w przedsprzedaży jak i w dniu koncertu.
*** Nie gwarantujemy miejsc siedzących. Możliwość rezerwacji miejsca/stolika jest możliwa wyłącznie dla posiadaczy klubowej karty VIP.

– – – – – – – – – – –

★ Maciek Wróbel – Moje spotkanie z muzyką rozpocząłem w szkole muzycznej I stopnia w Goleniowie w klasie fortepianu, prowadzonej przez Panią M.kochan W roku 1998 ukończyłem Liceum Muzyczne II st. im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie, w klasie waltorni oraz fortepianu. Przez cały okres mojej muzycznej edukacji fascynowała mnie perkusja, co spowodowało, że w roku 2001 rozpocząłem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im.K.Szymanowskiego w Katowicach. Współtworzyłem jako muzyk i kompozytor wiele projektów muzycznych, m.in.: Rykoszept, Clockwork- feat Łukasz Poprawski, Granie Herberta,Szczecin Art Ensemble i wiele innych projektów… Miałem niezwykłą przyjemność i zaszczyt współpracować z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. Łukaszem Poprawskim, Michałem Wróblewskim, Przemysławem Raminiakiem, Sebastianem Sołdrzyńskim, Wojtkiem Olszakiem, Wojtkiem Pilichowskim, Markiem Kazaną,Krzysztofem Napiórkowskim,Joanną Kondrat,Joanną Gajdą..

★ Tomasz Licak – Kompozytor i saksofonista jazzowy, urodzony w 1986 roku w Szczecinie. Od 2005 roku związany z Carl Nielsen Academy of Music w Odense (Dania). Regularnie współpracuje z wieloma duńskimi, polskimi oraz niemieckimi muzykami (m. in. Anders Mogensen, Simon Krebs, Rudi Mahall, Kasper Tom Christiansen, Richard Andersson, Marek Kądziela). Oprócz własnego trio, w skład którego wchodzą perkusista Rasmus Schmidt i kontrabasista Richard Andersson, tworzy znany już na polskiej scenie jazzowej zespół KRAN oraz polsko-duński kwintet Tomasz Licak/Artur Tuźnik Quintet. Jest laureatem Grand Prix konkursu „Bielskiej Zadymki Jazzowej 2010“ (uzyskanego z zespołem Outbreak Quartet) oraz nagrody indywidualnej „Krokus Jazz Festival“ w roku 2009 w Jeleniej Górze. Regularnie koncertuje z różnymi formacjami, takimi jak chociażby: Horn Amok, Krebstet, czy Licht An!. Ma na swoim koncie płyty: K.R.A.N. Kran, Last Call – The Outbreak Quartet, Quintet feat. Anders Mogensen. Jednym z jego ostatnich projektów jest sekstet Trouble Hunting, który gra muzykę autorską w stylu „improv“. W kwietniu 2012 ukazała się debiutancka płyta zespołu (wyd. Multikulti). Jako saksofonista łączy język hard-bopu z muzyką free.

★ Jacek Mazurkiewicz – interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, 3FoNIA). Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Daniel Levin, Rob Brown, Giridhar Udupa, Mikołaj Trzaska, Andrzej Przybielski, Patryk Zakrocki, Tomasz Dąbrowski, Andrew Drury, Michael Zerang, Pulsarus, Słoma, Stanisław Soyka, Jerzy Mazzoll, Limboski, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu.