Love Never Dies – 3. urodziny MIK

 

Wieczór musicalowy – Love Never Dies, 18 maja, godz. 19:00, Mazowiecki Instytut Kultury

Jeśli już o czymś śpiewać, to najlepiej o miłości. Bo to najlepszy powód żeby śpiewać w ogóle. Zwłaszcza w musicalu, który – jak wiemy – gest ma szeroki i pierś wypiętą. 18 maja o godz. 19:00 w Mazowieckim Instytucie Kultury zabrzmi ostatni koncert z cyklu Wieczór musicalowy – Love Never Dies. Będzie to okazja do świętowania 3. urodzin MIK, a także okazja do… tymczasowego pożegnania z Elektoralną 12.

Zmiana nazwy to w oczywisty sposób zmiana tożsamości instytucji. Dlatego właśnie rokrocznie MIK celebruje swoje urodziny, zapraszając do udziału w jednym ze swoich wydarzeń. W tym roku uczyni to 18 maja o godz. 19:00 w prawdziwie broadwayowskim stylu. Tegoroczne urodziny Mazowiecki Instytut Kultury połączy z ostatnim już koncertem z cyklu Wieczór musicalowy. Tematem będzie… miłość. Bo to właśnie z jej powodu ludzkość od wieków otwiera usta do śpiewu, zwłaszcza w musicalu. Zabrzmi klasyka miłosnego musicalowego gatunku, ale nie zabraknie również nowości. Wystąpią artyści polskich scen musicalowych – Barbara Gąsienica Giewont, Agnieszka Przekupień, Maciej Nerkowski oraz Maciej Pawlak. Oprawę choreograficzną zapewnią tancerze – Ewelina Kruk i Santiago Bello. Dla uczestników wieczoru nie zabraknie oczywiście solidnej porcji urodzinowego tortu.

To już ostatni koncert z cyklu Wieczór musicalowy w Mazowieckim Instytucie Kultury. Ale swoim urodzinowym koncertem MIK żegna się nie tylko w musicalem. Na ponad rok żegna się również ze swoją stałą publicznością. Przy wsparciu z funduszy unijnych budynek MIK czeka generalny remont i rozbudowa – rozszerzenie przestrzeni dla działań kulturalnych i przywrócenie historycznego wyglądu (sprzed II wojny światowej). Przedsięwzięcie to będzie na tyle duże, że MIK przenosi się do tymczasowej siedziby na ul. Świętojerską 5/7 (budynek Instytutu Wzornictwa Przemysłowego), a swoją główną działalność kieruje na teren województwa mazowieckiego.

W maju miną trzy lata odkąd Mazowiecki Instytut Kultury działa pod nową nazwą. Choć tradycja instytucji przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie jest dużo dłuższa, obecna nazwa najlepiej oddaje charakter działań jakie podejmuje MIK. Oprócz wielu wydarzeń kulturalnych ze wszystkich niemal dziedzin kultury i sztuki, w których może uczestniczyć publiczność warszawska, Mazowiecki Instytut Kultury jest ośrodkiem badań nad stanem kultury na Mazowszu. Podejmuje wiele inicjatyw z dziedziny edukacji kulturalnej, które łączy z wyzwaniami animacyjnymi. Jako instytucja mazowiecka MIK stara się odpowiadać na kulturalne potrzeby lokalnych społeczności, być partnerem w dyskusji o kształcie i kierunku animacji i edukacji kulturalnej, a także pomagać w kwestiach czysto organizacyjnych, współpracując z ośrodkami kultury w najmniejszych nawet miejscowościach na terenie województwa mazowieckiego.