Lost Education w DZiKu

Lost Education to duet SzaZa i wokalistka Hania Piosik. Jakiś czas temu wspólnie powołali do życia nowy muzyczny byt, w którym podejmują wątek twórczości Williama S. Burroughsa, a w szczególności jego ostatniej książki „My Education: A Book of Dreams” (1995). Teksty tego wybitnego pisarza i poety – który obok Allena Ginsberga i Jacka Kerouaca był głównym przedstawicielem ruchu Beat Generation – stały się dla artystów najlepszą możliwą osnową poszukiwań. Weszli w to i znaleźli, a w zasadzie znaleźli jeszcze zanim weszli. Muzyka Szamburskiego i Zakrockiego – oparta głównie na brzmieniu przetworzonych klarnetów, altówki, mbiry oraz moogów i zapętleń – daje dobrą, lepką podstawę dla wokalu zjawiskowej Hanny Piosik, która swobodnie interpretuje i żongluje senną prozą Burroughsa. 

W lutym 2017 r. nakładem oficyny Lado ABC zespół Lost Education wydał debiutancki album pt. „Book of Dreams”, a my gorąco polecamy Wam, byście ich usłyszeli, zobaczyli, poczuli i przyśnili.

Piątek 12.05 | bramka: 20:00 | KONCERT: 21:00

BILETY: 20 zł/ 30 zł na bramce w dniu koncertu
Płyta „Book of Dreams” będzie do nabycia na miejscu.
A po koncercie zostańcie na
Bartosz Weber i m•bunio•s / 12.05 DZiK // dj × live act (start: 23:00, wjazd: 15 zł / z biletem na koncert Lost Education free)