Life is cruel people are bad

Za namową bezkompromisowego i odbiegającego od „normy” Kapitana Fortybassa, Maciek – główny bohater – wyrusza w podróż. Wyrusza ponieważ, jak sam mówi, nie rozumie wielu rzeczy. Wyrusza więc, by odnaleźć siebie, zrozumieć i takie tam… Napotyka na swej drodze przeróżne postaci, niektóre przypominają bliskie mu osoby, inne są jak wyjęte z bajki.

Wszystko poszło by oczywiście świetnie, gdyby ten świat nie był tak okrutny, ludzie tacy źli, a życie takie ciężkie…

‚Trzeba wielkiej odwagi, żeby pozwolić sobie na niebycie wtórnym i na rezygnację z powtarzania gestów, do których widzowie są już przyzwyczajeni. Jak mówią: no risk, no fun, a tu ryzyko w zupełności się opłaciło.
Jedną z przyczyn tego scenicznego sukcesu jest świetny zespół aktorski. Trudno tu wybrać najlepsze role, ponieważ każdy z aktorów miał na scenie swój czas, wykorzystaną szansę na to, by przyciągnąć oczy widowni (…)”
fragment recenzji „No risk, no fun” Katarzyny Niedurny członkini Komisji Artystycznej 23. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Twórcy spektaklu otrzymali nagrodę specjalną im. J. Świderskiego, fundowaną przez Zarząd Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich i przyznawaną w ramach Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

reżyseria: Michał Wanio
scenariusz: Michał Wanio, Edyta Januszewska
scenografia i kostiumy: Marta Zając
charakteryzacja: Anna Laskowska, Ali Kosoian-Koźbielska, Marta Szczerkowska