Letnie Koncerty na Grochowskiej

Do siedziby Sinfonii Varsovii wracają Wasze ulubione popołudniowe koncerty kameralne! W tym roku po raz pierwszy wydarzenia będą prezentowane w ramach siedmiu nurtów tematycznych: Nie tylko orkiestra, Japonia, Moniuszko, Relaks, W podróży, Dawna Warszawa i Improwizacja. Na scenie wystąpią zarówno znani artyści, jak i wschodzące gwiazdy muzyki klasycznej. Dzięki różnorodnemu repertuarowi, każdy ma szansę odnaleźć swoją muzykę!

LIPIEC
06.07.2019 16:00 | Relaks

Program:

Jan Adam Maklakiewicz
Kołysanka
Na kochanie nie masz rady
I zniknę z oczu Wam jak ptak
Reflexions op. 14
Ave Maria
Kujawiak z suity „Tańce polskie”

Franciszek Maklakiewicz
Kocham Cię… z cyklu „Liryka miłosna”
A jeśli chcesz zapomnieć z cyklu „Liryka miłosna”

Jan Adam Maklakiewicz
Wiosna na wsi. Tryptyk op. 18
Noc jak cień obrazu z cyklu „4 Pieśni japońskie”
Wiatr przyniósł jesień z cyklu „4 Pieśni japońskie”
Suita huculska op. 15 nr 1

Wykonawcy
Maklakiewicz Ensemble
Barbara Tritt – sopran
Piotr Kosarga – skrzypce
Krzysztof Karpeta – wiolonczela
Hanna Lizinkiewicz – fortepian

Barbara Szczęsna-Remisz – prowadzenie

07.07.2019 16:00 | W podróży

Program:
Eugene Ysaÿe – Sonata d-moll op. 27 nr 3 Ballada
Camille Saint-Saëns – Introdukcja i Rondo capriccioso op. 28
Grażyna Bacewicz – Suita na dwoje skrzypiec
Maurycy Moszkowski – Suita g-moll na dwoje skrzypiec i fortepian op. 71

Wykonawcy:
Karolina Gutowska – skrzypce
Karolina Mikołajczyk – skrzypce
Weronika Weiss – skrzypce *
Wojciech Pyrć – fortepian
Weronika Chodakowska – fortepian
* stypendystka Fundacji Sinfonia Varsovia

Barbara Gorayska prowadzenie

13.07.2019 16:00 | Relaks

Program:
Marco Pereira – Bate-Coxa
Joaquin Rodrigo – Tonadilla
Astor Piazzolla – Chiquilin de Bachin
Manuel de Falla – Siete Canciones Populares Españolas /wybór/
Tomas Gubitsch – Villa Luro
Astor Piazzolla – Historia Tanga (Bordel, Café, Nightclub, Concert d’Aujourd’hui)

Wykonawcy:
Piotr Kopietz bandoneon, akordina
Woch & Guzik Duo
Adam Woch – gitara
Robert Guzik – gitara

Barbara Szczęsna-Remisz – prowadzenie

14.07.2019 16:00 | W podróży

Program:
Johann Sebastian Bach – Badinerie z II Suity orkiestrowej h-moll BWV 1067 *
Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento D-dur KV 136
Eugène Gigout – Toccata
Eugène Bozza – Trois pièces
Saverio Mercadante – Koncert fletowy e-moll (cz. III Rondo Russo)
Stanisław Moniuszko – Suita na kwartet fletowy **
Niccolò Paganini – Kaprys nr 24 *
opracowanie
* Mariusz Bulicz
** Rafał Kłoczko

Wykonawcy:
Polski Kwartet Fletowy
Robert Nalewajka – flet
Marcin Stawiszyński – flet
Marcin Kamiński – flet
Tomasz Kiniorski – flet

Barbara Gorayska – prowadzenie

20.07.2019 16:00 | Relaks

Program:
Jacques Ibert – Entr’acte
Michel Corrette – Sonata A-dur
Claude Debussy – Beau Soir /Piękny wieczór/
Claude Debussy – Clair de lune /Światło księżyca/
Gabriel Fauré – Berceuse op. 16
Claude Debussy – Golliwogg’s cakewalk
Claude Debussy – Arabesque nr 1
Camille Saint-Saëns – Łabędź

Wykonawcy:
Maria Ołdak – skrzypce
Malwina Lipiec-Rozmysłowicz – harfa

Barbara Szczęsna-Remisz – prowadzenie

21.07.2019 16:00 | W podróży

Program:
Anonim – Sonata z Die Bankelsangerlieder
Johann Pachelbel – Canon
Johann Sebastian – Bach Jesus bleibet meine Freude BWV 147
Georg Friedrich Haendel – Marsz C-dur
Antonín Dvořák – Humoreska
Johannes Brahms – Taniec węgierski nr 5
Georges Bizet – Habanera z opery „Carmen”
Polka Dziadek
Amazing Grace
George Gershwin – Suita z opery „Porgy and Bess”
Henry Mancini – temat z filmu The Pink Panther /Różowa pantera/
Jerzy Matuszkiewicz – wiązanka melodii filmowych
Irving Berlin – Alexander’s Ragtime Band

Wykonawcy:
Triumphal Brass Quintet
Janusz Bobiński – trąbka
Tomasz Gluska – trąbka
Jarosław Klekotko – waltornia
Paweł Kalicki – puzon
Robert Bartoszewicz – tuba

Barbara Gorayska – prowadzenie

27.07.2019 16:00 | Relaks

Program:
Johann Sebastian Bach – Toccata d-moll BWV 565
Aram Chaczaturian – Walc z suity z suity „Maskarada”
Tony Murena – Walc Musette „Indifference”
Richard Galliano – A French Touch
Piotr Kopietz – Tres Amigos
Antonio Vivaldi – Le quattro stagioni (L’Autunno) /Jesień/ RV 293
Antonio Vivaldi – Le quattro stagioni (L’Inverno) /Zima/ RV 297
Astor Piazzolla – Primavera Porteña
Astor Piazzolla – Verano Porteño

Wykonawcy:
Izabela Buchowska – wiolonczela
Warszawski Duet Akordeonowy
Jacek Małachowski – akordeon
Piotr Kopietz – akordeon / kierownik artystyczny

Barbara Szczęsna-Remisz – prowadzenie

28.07.2019 16:00 | W podróży

Program:
Edvard Grieg – Suita „Z czasów Holberga” op. 40 *
George Gershwin – Amerykanin w Paryżu *
Ton ter Doest – Circusmuziek
* aranżacja Raaf Hekkema

Wykonawcy:
Reedbeat
Mateusz Żurawski – obój
Piotr Thieu Quang – klarnet
Michał Ochab – saksofon
Szymon Michalik – fagot
Karol Sikora – klarnet basowy

Barbara Gorayska – prowadzenie