Letni Przegląd Teatru Dramatycznego

Lato w Dramatycznym zapowiada się naprawdę upalnie. Podczas Przeglądu, który już na stałe wpisał się w kalendarium letnich imprez kulturalnych stolicy, zagramy w Dramatycznym, aż 30 tytułów w tym premierowo – „Kinky boots”. Kto zatem przegapił interesujący go tytuł w sezonie, w lipcu będzie miał szansę nadrobić zaległości. 

Zapraszamy  również do kupna pakietów na Letni Przegląd Teatru Dramatycznego. Poznaj pakiety festiwalowe.

ŁABĘDZI ŚPIEW
Po raz ostatni na scenach Dramatycznego: do głosu dojdzie destrukcyjna siła miłości (COMING OUT), Chris Keller zada pytanie o cenę materialnego sukcesu (WSZYSCY MOI SYNOWIE); maestro Bogusławski będzie uczył aktorów z Wilna, jak grać Moliera (SZALBIERZ), Koba zorganizuje napad na konwój pieniędzy (MŁODY STALIN), a glazurnik z gazrurką wyruszy na pomoc żydowskim Zombie (NOC ŻYWYCH ZYDÓW).
Pożegnalny pakiet za 125 zł (5 x 25 zł), wybór 3 z 5 w pakiecie za 90 zł

FOREIGNERS YOU ARE WELCOME
Angielskojęzyczni turyści i mieszkańcy Warszawy właściwie mogliby nie wychodzić z Teatru Dramatycznego. 21 spektakli z angielskimi napisami i 35 wieczorów na ich obejrzenie. Tego w Warszawie jeszcze nie grali.Skompletuj swój pakiet – 3 spektakle za 105 zł

Świat oczami współczesnych
Sztuki Tadeusza Słobodzianka (Historia Jakuba, Niedźwiedź Wojtek), Simona Stephensa (Dziwny przypadek psa nocną porą, Harper) i  Hanocha Levina (Wzrusz moje serce, Romantycy). Opowieści o poszukiwaniu tożsamości, własnego miejsca w świecie, przełamywaniu barier i  tragikomicznej istocie miłości.
Skompletuj swój pakiet – 3 spektakle za 105 zł, 4 spektakle – 120 zł

Tęczowa rewolucja
Drag queens w rodzinnej fabryce butów (Kinky boots), czas pogardy dla gejów w hitlerowskim Berlinie (Bent) i zakazana miłość w Coming out. Siła różnorodności w świecie pełnym uprzedzeń.
Tęczowy pakiet za 105 zł

Literackie podróże sceniczne
Wybitna literatura przeniesiona na Scenę Przodownik, czyli Michaił Bułhakow (Mistrz i Małgorzata), Witkacy (Tutli-Putli), Miron Białoszewski (Tajny dziennik) i David Foster Walace (Obrzydliwcy). Klasyka literatury i jej zupełnie nieklasyczne oblicza.
Pakiet 4 biletów za 120 zł

Do czego jesteśmy zdolni?
Szkolna klasa, której uczniowie w ciągu swego życia wymieniają się rolami katów i ofiar (Nasza klasa) oraz niemiecki oficer, erudyta i członek elitarnej grupy nazwanej mistrzami śmierci (Punkt zero. Łaskawe). Dwa spektakle przyglądające się ciemnej stronie ludzkiej natury.
2 bilety w pakiecie za 100 zł

Odmłodzony przekład
Wybitne dramaty w nowych tłumaczeniach Piotra Kamińskiego (Miarka za miarkę), Jacka Poniedziałka (Wszyscy moi synowie) i Jana Polewki (Sługa dwóch panów) mówią o naszej rzeczywistości współczesnym językiem.
Pakiet 3 za 105 zł

Mieszczański horrorek
Wojna w domu postępowej rodziny (Plastiki), gra towarzyska, w której bohaterowie zrzucają maski ludzi taktownych (Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie), najbardziej niezdecydowany trójkąt miłosny (Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś) i dojrzałe małżeństwo z poczuciem winy (TEN DRUGI DOM). Piekiełko, które fundują sobie ludzie w przyzwoitych warunkach.
Pakiet 4 biletów za 120 zł

KOBIETY BIORĄ SPRAWY W SWOJE RĘCE
Nie trzeba przeprowadzać specjalnych badań socjologicznych, wystarczy rozejrzeć się by zauważyć, że żyjemy w czasach należących do silnych kobiet. Harper bezkompromisowo stawia na szali dotychczasowe życie, Sabina Spielrein rywalizuje z bogami psychoanalizy – Freudem i Jungiem (NiebezpiecznA metodA), a Klara Zachanassian przyjeżdża zemścić się za dawne upokorzenia (Wizyta starszej pani).
Pakiet 3 za 105 zł

Miłość to nie pluszowy miś
Związek muzy i twórcy w  Mistrzu i Małgorzacie Bułhakowa, tragikomiczna miłość porządnego sędziego Lamki do rozrywkowej kokietki Lalalali (w komedii Wzrusz moje serce Levina), romans młodego pisarza i piosenkarki z Kit Kat (Cabaret) oraz relacja pacjentka-lekarz, która wyrwała się spod kontroli (Niebezpieczna metoda).
Pakiet 4 biletów za 120 zł

Szczerość jak na terapii
Mężczyźni zapraszają do podziemnego klubu gdzie zdradzają swoje tajemnice (Obrzydliwcy), trzy brutalne i liryczne monologi o miłości większej niż życie (Coming out) i historie życia kobiet, które chciały zostać zauważone (Kobiety bez znaczenia).  
Pakiet 3 za 105 zł