Letni Maraton Filmowy: Ozon x 3

Zapraszamy na Letni Maraton Filmowy z filmami francuskiego reżysera François Ozon!

W piątek, 4 sierpnia od godz. 20:00 pokażemy premierowo dramat „Frantz” z Pierre’m Niney, laureat Nagrody Specjalnej na MFF w Wenecji oraz Cezara, a także „Nową dziewczynę” i „U niej w domu”, które również otrzymały liczne nagrody i nominacje na światowych festiwalach filmowych.

FRANTZ – PREMIERA
Frantz, dramat, Francja/Niemcy, 2016, 113 min
Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia. Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?

NOWA DZIEWCZYNA
Une nouvelle amie, dramat, Francja, 2014, 105 min
Claire i Laura to najlepsze przyjaciółki od dzieciństwa. Są nierozłączne i dzielą ze sobą wszystkie najważniejsze momenty życia. Pewnego dnia Laura zapada na ciężką chorobę i wkrótce potem umiera. Claire popada w depresję. Chcąc sobie poradzić ze stratą, zaczyna pomagać Davidowi – mężowi przyjaciółki, który samotnie wychowuje niemowlę. Kobieta nie wie jednak, że mężczyzna ukrywa przed światem mroczny sekret. Podczas niezapowiedzianej wizyty w domu Laury i Davida, Claire natyka się na tajemniczą Virginię. Nowa dziewczyna ma na sobie ubrania Laury, a w jej twarzy jest coś niepokojąco znajomego.

U NIEJ W DOMU
Dans la maison, dramat, Francja, 2012, 105 min
Życie Germaina (Fabrice Luchini), znudzonego pracą nauczyciela i niespełnionego pisarza, zmieni się, gdy pozna 16-letniego Claude’a. Chłopak postanawia wkroczyć w intymne życie rodziny szkolnego rówieśnika i opisywać wszystko co uda mu się podejrzeć w cudzym domu. Relacja nauczyciela i ucznia przeistacza się w nietypową przyjaźń. Germain nie może doczekać się kolejnych tekstów. Mężczyzna pokazuje skandaliczne opowieści Claude’a żonie i wspólnie ulegają fascynacji niezwykłym talentem chłopaka. Kolejne dni spędzone przez 16-latka z obcą rodziną prowadzą do coraz większej bliskości z atrakcyjną matką szkolnego kolegi (Emmanuelle Seigner). Podglądanie, które zaczyna ulegać wzbierającemu pożądaniu do dojrzałej kobiety wymyka się spod kontroli. Spisywana na papierze fikcja zaczyna niebezpiecznie mieszać się z rzeczywistością.

Bilety:
na film premierowy – 25 zł normalny / 21 zł ulgowy / 17 zł z Kartą Lunatyka
na maraton trzech filmów – 39 zł

MIEJSCA NIENUMEROWANE!

Dla każdego uczestnika maratonu kawa gratis!