„Lęki” – wystawa specjalna w galerii Pracownia Duży Pokój

Na tegoroczną Noc Muzeów Pracownia Duży Pokój przygotowała niespodziankę – specjalną wystawę zbiorową pt. „Lęki”, podczas której zaprezentowane zostaną prace malarskie i instalacje siedmiu wyjątkowych młodych twórców wizualnych wyłonionych w ogólnopolskim konkursie WystaWy 2019.

Zaprezentujemy prace młodych artystów z różnych miast Polski, będą to: Magdalena Hoffa, Maria Kazimierczyk, Monika Misztal, Agata Przyżycka, Gabriela Staszak, Natalia Sucharek, Kuba Tschierse.
Będzie to centralne wydarzenie artystyczne galerii Pracownia Duży Pokój w 2019 roku.
Motywem przewodnim wystawy jest lęk rozumiany jako stan emocjonalny wywoływany przez przewidywanie nadchodzącego niebezpieczeństwa, które może pochodzić z zewnątrz jak i wewnątrz organizmu. 
Lęk przyjmuje różne i zmienne natężenie. Może być zaniepokojeniem, niepewnością, obawą, fobią. Przekracza granice kultur, zbiorowości, epok. – Przedstawiamy subiektywny zbiór prac, które odnosząc się do wstydu, poczucia zmarnowanego czasu, wspomnień z dzieciństwa, rozważań nad własnym bytem czy sygnałów alarmujących, wzbudzają w odbiorcach poczucie lęku.. – tłumaczy Marta Zimińska, kuratorka wystawy.

Zaprezentowani twórcy to młodzi artyści, którzy wygrali ogólnopolski konkurs WystaWy 2019.

-Do konkursu zgłosiło się przeszło 180 młodych twórców i to właśnie z tej grupy wyłoniliśmy naszą wspaniałą siódemkę! – wylicza Katarzyna Rysiak z Pracowni Duży Pokój.

Wernisaż wystawy odbędzie się w 18 maja 2019 o godz. 19:00 w Pracowni Duży Pokój przy ul. Wareckiej 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka) w Warszawie.

Wystawę można oglądać do 30 maja 2019 r.
Wstęp wolny!