LADO NA WSI #34

Tym razem na Lado na wsi dwa koncerty i znowu połączenie środowisk artystycznych:

1. 
Kontrowersyjny duet BEZ GACI czyli Dj Lenar i Paweł Szamburski. Zadebiutowali niegdyś na festiwalu Unsound i podobno było super, grali też w Budapeszcie jako Pusztaseri Torokwist Meszudik Kerulet, nic już z tego nie pamiętają, ale przypomną sobie z pewnością 8 sierpnia.

2.
X-NAVI:ET czyli Rafał Iwański – znany z grup HATI, Alameda 5, Innercity Ensemble, KAPITAL i projektu muzyczno-astronomicznego VOICES OF THE COSMOS. 
Perkusjonista, z wykształcenia etnolog, jako X-NAVI:ET tworzy muzykę elektroakustyczną budowaną na brzmieniu modyfikowanych analogowo i cyfrowo instrumentów elektronicznych i akustycznych. Rafał Iwański zagrał solo i z zespołami setki koncertów w Polsce, Niemczech, Belgii,
Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Hiszpanii, Szwajcarii, Norwegii, Francji, Danii, Czechach, na Litwie, Słowacji, Węgrzech i w USA. Współpracuje z innymi artystami, jak m.in. Z’EV, Richard Pinhas, Peter Votava, Zdzisław Piernik, Jerzy Mazzoll, Anna Zielińska, Wojciech Jachna, Jacek Buhl. Brał udział w nagraniu i realizacji kilkudziesięciu albumów wydanych na nośnikach CD i DVD, płytach winylowych i kasetach. Występował na festiwalach, m.in.: Unsound (Kraków, 2017), Hradby Samoty (Słowacja, 2017), Musica Privata (Łódź, 2016), Festiwal Okultury (Warszawa, 2016), Audio Art (Kraków, 2013), Trans/Wizje (CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2012), Blurred Edges Festival (Hamburg, 2011). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

W 2016 r. krakowska wytwórnia Instant Classic wydała album „Technosis” (reedycja na kasecie w 2017). Wiosną 2017 ukazał się mini album „Machina Nova” (Eter Records/Beast Of Prey).
http://soundcloud.com/xnaviet

Całe lato, w każdą środę na ulicy Jazdów 7/14, w miejscu o nazwie LADOM – odbywać się będą niezwykłe koncerty.
Pomysł jest prosty – za każdy kolejny wieczór Lado na wsi odpowiada inny artysta / kurator / muzyk i to on decyduje co się stanie, jaki zagra skład, jaki będzie charakter wydarzenia. Jedno jest pewne – każdy koncert będzie wyjątkowy, a repertuar przygotowany przez muzyków specjalnie na tę okazję rozświetli nasze serca i dusze.