Kurs historii sztuki. Rokoko i sztuka XVIII wieku

Malarstwo rokoka, zwłaszcza francuskie, to bogata ikonosfera treści libertyńskich, frywolnych, kaprysów i fantazji, które odzwierciedlają styl życia arystokracji. Zaprezentujemy najciekawsze i najbardziej doniosłe, z punktu widzenia rozwoju sztuki nowoczesnej, manifestacje rokoka w malarstwie i dekoracji. Rokokowa moda, w epoce określana mianem „nowoczesnego gustu”, panowała w Europie do połowy XVIII wieku. Zaprezentujemy również sentymentalne i dydaktyczne malarstwo drugiej połowy XVIII stulecia.

Wykład Urszuli Król w ramach kursu historii sztuki Od piramid do secesji

Do wyboru: godz. 16.00 i 18.00

Kino MUZ / karnet wykładowy lub bilet wykładowy / ok. 75–90 min

Karnety na kurs jak i bilety na pojedyncze wykłady są dostępne online i w kasach MNW.

Urszula Król – historyk sztuki, absolwentka IHS Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w Dziale Edukacji MNW. Wykładowca, edukator. Interesuje się sztuką francuską, związkami polsko-francuskimi i burzliwymi dziejami wieku XIX.

——
KURS HISTORII SZTUKI / Od piramid do secesji (2017/2018)

Zapraszamy na nową edycję kursu historii sztuki, który obejmuje okres od czasów najdawniejszych do początku XX wieku. Podobnie jak w poprzednich edycjach, do współpracy zaprosiliśmy historyków sztuki i archeologów, zajmujących się upowszechnianiem wiedzy, wśród których są wykładowcy uniwersyteccy, pracownicy MNW oraz egzaminatorzy maturalni. Kurs polecamy wszystkim, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z historią sztuki, przygotować się do matury lub usystematyzować posiadane wiadomości.