Kurek / Rychlicki / Szpura

JAZZ-LOUNGE HOUSE OF POGŁOS ORAZ NARODOWY INSTYTUT IMPROWIZACJI ZAPRASZAJĄ NA WYJĄTKOWY WIECZÓR.
PRZEDSTAWIAMY MUZYKÓW, KTÓRYCH NIE TRZEBA NIKOMU PRZEDSTAWIAĆ:

Piotr Kurek to zamieszkały w Warszawie muzyk, autor licznych projektów m.in: Heroiny, Suaves Figures (z Sylvia Monnier), Piętnastka (z Hubertem Zemlerem), ABRADA (z Francesco de Gallo). Występował na wielu festiwalach m.in. Unsound, CTM, Todays Art, Off Festiwal.

Łukasz Rychlicki – gitarzysta, członek zespołów Kristen i Lotto. Podczas solowych koncertów prezentuje trudny do zdefiniowania styl wywodzący się z bezkompromisowej, rockowej swobodnej improwizacji. Dominujące w jego solowej grze nieregularne akordy pełne są potknięć, drgań i niedokończonych, poszarpanych, wznoszących się lub opadających „hałasów”. Współpracował z Mikołajem Trzaską, Robertem Piernikowskim, 1988 czy Piotrem Kurkiem. Oprócz muzyki zajmuje się też grafiką.

Paweł Szpura – urodził się w 1980 roku, mieszka w Warszawie. Jego styl gry na perkusji jest wypadkową wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć wpływy arabsko-afrykańskie i tureckie. Istotny jest także wpływ wielu amerykańskich rockowych perkusistów z przełomu lat 60 i 70. Szpura gra ze znakomitym wyczuciem, zaskakując słuchacza rozwijającymi się rytmami lub wprowadzając go w głęboki trans. Jego styl jest kontynuacją tradycji zapoczątkowanej przez takich perkusistów jak Ed Blackwell i Hamid Drake. Oprócz LOTTO, Paweł jest znany z takich zespołów jak: Wovoka, Cukunft, Hera i zespołu Mikołaja Trzaski wykonującego soundtrack do filmu Róża.