Książki mojego życia. Krzyszof Materna o tym, co i jak czyta

Nowy wieczór w niezwykłym cyklu rozmów, w których osobowości polskiego życia artystycznego i publicznego udowadniają, że czytanie ma wpływ na dobre i spełnione życie.

KSIĄŻKI MOJEGO ŻYCIA: KRZYSZTOF MATERNA.
O tym, co mu dała i zabrała lektura biografii Hitlera,
za co kocha Tomka Sawyera i czy od czytania życie robi się śmieszniejsze.
Opowiada najzabawniejszy reżyser, aktor, satyryk i producent, znany także jako siostra Irena.

Wieczór prowadzi: Paulina Wilk.
Pytania zadaje także publiczność.
Wstęp wolny

KRZYSZTOF MATERNA
jest od kilku dekad jedną z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny artystycznej i uosobieniem nietuzinkowego poczucia humoru, chodzącym wcieleniem optymizmu, uprawianego na przekór licznym negatywnym i smętnym czynnikom ogólnym. Piekielnie inteligentny, przekornie dowcipny i szczerze przy tym skromny człowiek wielu artystycznych zawodów: aktor, producent artystyczny i reżyser widowisk oraz spektakli teatralnych, bywa także błyskotliwym konferansjerem oraz sprawcą różnych zdarzeń kulturalnych i scenicznych. W sercach wielu Polaków na zawsze pozostanie siostrą Ireną i nieodłącznym partnerem Wojciecha Manna w ironicznych i komicznych przedsięwzięciach telewizyjnych. Aktualnie pochłonięty reżyserowaniem w teatrze, najchętniej poza Warszawą, zapewnia, że choć twarz ma od urodzenia i z nie swojej winy smutną, w środku pozostaje człowiekiem pogodnym.

Opowie o tym, jakie miejsce w jego życiu zajmuje czytanie. Czy jako człowiek zabawny śmieje się przy lekturach i po co sięga po książki śmiertelnie poważne. Kto nauczył go czytać, kto mu dziś podpowiada, z jaką książką spędzić wieczór, jakie teksty najlepiej żyją w teatrze i z jakimi pisarzami życie jest śmieszniejsze.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Krzysztof Materna jest kolejnym, m.in. po artystce Marii Peszek, prawniku i RPO Adamie Bodnarze, endokrynologu prof. Krystianie Jażdżewskim, dziennikarce Magdzie Mołek, piosenkarce Magdzie Umer, lekkoatlecie Tomaszu Majewskim i filozofie Tomaszu Stawiszyńskim gościem cyklu KSIĄŻKI MOJEGO ŻYCIA, w którym autorytety publiczne różnych profesji dzielą się myślami o tym, jak ważne i dobroczynne w życiu jest czytanie.