KRUM – pokaz filmowej wersji spektaklu na Placu Defilad

Bohater Kruma Hanocha Levina powraca do rodzinnego miasta, w którym czeka na niego matka, przyjaciele i cała społeczność. Świat, który zastaje Krum, dotknięty jest jednak jakimś paraliżem. Jakby rzeczywistość, do której powraca bohater, znieruchomiała w oczekiwaniu na coś, co w końcu nada jej sens, co uruchomi zdarzenia. I tak się dzieje, ale działania bohaterów okazują się chaotyczne, a rozbudzone życie prowizoryczne, wypełnione powtarzalnym rytmem narodzin, wesel i pogrzebów.

Krum wydaje się postacią najbardziej bierną. Ktoś inny żeni się, ktoś inny umiera, ktoś inny wyjeżdża. Być może w ten sposób spełniają się różne warianty losu bohatera. Postawiony w sytuacji widza, który na chwilę zawiesza swoją tożsamość i całkowicie poddaje się iluzji, Krum ogląda jak we śnie zrealizowany w formie teatralnego spektaklu katalog swoich marzeń i obaw.

 

Obsada:

Stanisława Celińska (Aktorka Nowego Teatru W Warszawie)/ Małgorzata Rożniatowska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Maja Ostaszewska (Aktorka Nowego Teatru W Warszawie)/ Magdalena Cielecka (Aktorka Nowego Teatru W Warszawie), Anna Radwan-Gancarczyk, Danuta Stenka, Marek Kalita (Aktor Nowego Teatru W Warszawie), Redbad Klijnstra, Paweł Kruszelnicki, Zygmunt Malanowicz (Aktor Nowego Teatru W Warszawie), Adam Nawojczyk, Jacek Poniedziałek(Aktor Nowego Teatru W Warszawie), Miron Hakenbeck

 

Nagrody:

Nagroda „OBIE 2008” nowojorskiego tygodnika VILLAGE VOICE dla Krzysztofa Warlikowskiego za reżyserię.

Feliksy 2005 – nagroda dla Małgorzaty Hajewskiej-Krzysztofik za drugoplanową rolę żeńską.

Nagroda im. Meyerholda dla Krzysztofa Warlikowskiego.