Koncertowe czwartki | BISQUIT | Freddy Marx

Bisquit powstał na początku nowego wieku. W zaciszu domowym powstawały pierwsze piosenki skomponowane przez Tomka „Serka” Krawczyka i Asię Chacińską. Po kilku latach wspólnego grania zadebiutowali płytą „Inny Smak” (nominacja do Fryderyka w kategorii debiut roku). Niedługo po niej ukazały się „Pytania”- obie płyty wydane przez wytwórnię Kayax.

Dziś, po kilku latach przerwy Bisquit wraca do Was z nowymi dźwiękami – świetnymi kompozycjami i niebanalnymi tekstami. „Lilly” to bardzo emocjonalny krążek – od prostych, akustycznych piosenek, po bardziej rozbudowane formy, które potwierdzają ogromną wrażliwość na dźwięki i słowa. Nie ma nic ważniejszego od poszukiwania prawdy – dojrzałość, której nabywają jest tym, co niezwykle słychać w drodze artystycznej zespołu. Nieulegający modom wciąż starają się odnaleźć największe piękno w opowieściach o człowieku- przeżywaniu porażek i sukcesów, tęsknoty czy chwilowego szczęścia…

Na nowej płycie Bisquit słychać zespół – skład, który na stałe gra ze sobą od poprzedniej płyty „Pytania”- Asia Chacińska, Serek Tomek Krawczyk, Sebastian Frankiewicz, Maciej Szczyciński i Piotr Rychlec.

Nagrana w kilka letnich dni w pięknym starym młynie w Lubrzy, przesiąknięta emocjami, które gromadziły się przez kilka lat przerwy… ‚Lilly” powstała z ogromnej potrzeby tworzenia.

Zaproszeni goście czerpią inspiracje z różnych kultur i światów muzycznych – Tomasz „Ragaboy” Osiecki, Sandra Kopijkowska, Robert Murakowski i Jacek Namysłowski – jednocześnie płyta jest spójna dzięki brzmieniu, które jest już tak charakterystyczne dla zespołu.

Bisquit – Wielki mały człowiek