Koncert Zbigniewa Chojnackiego

Singer Jazz Festival: „ELEKTROTROPIZM” – KONCERT ZBIGNIEWA CHOJNACKIEGO 

„Elektrotropizm” (2015) to tytuł solowej płyty Zbigniewa Chojnackiego – akordeonisty, improwizatora, który muzykę i dźwięki postrzega swobodnie i umownie, bo najistotniejszy jest dla niego dialog i spotkanie z drugim człowiekiem. Inspiracje czerpie z elementów najczęściej niezwiązanych bezpośrednio z muzyką. Jak sam mówi: stara pralka, źdźbło trawy, warkot silnika autobusu, a nawet zwykłe krzesło na środku sceny mogą być inspirujące.
Pomimo młodego wieku współpracował już z wieloma wybitnymi muzykami sceny jazzowej i improwizowanej m.in. Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jackiem Kochanem, Otto Williamsem czy z Warsaw Improvisers Orchestra. Na stałe współtworzy grupę Backspace, która określa swoją grę jako improwizowaną muzykę współczesną.

Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana, bilety do nabycia na Eventim.pl i Teatr-zydowski.art.pl oraz od 31 lipca w kasie Teatru Żydowskiego przy ul. Senatorskiej 35, tel. (22) 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. (22) 850 56 56