Koncert Moribaya & Amadou Fola // support VIVA el CAJON

Po dłuższej przerwie wreszcie koncert Moribaya & Amadou Fola w Warszawie.
Przed zespołem wystąpi formacja działająca przy Klick&Drum – Viva El Cajon.
Zapraszamy wszystkich fanów pulsujących rytmów, bębnów i radosnej muzyki etnicznej płynącej prosto z serca !
Kiedy: 16.02.2018
Start: 20:00
gdzie: Miejsce Chwila ul. Ogrodowa 31/35 Warszawa
Za ile: Bilety po 15 zł, można zakupić przy wejściu
Rezerwacja stolików: 22 401 17 54

MORIBAYA
Grupę tworzą artyści, pasjonaci i podróżnicy z Polski, Senegalu i Australii. Połączyło ich zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się fundamentem wspaniałej przyjaźni, będącej źródłem radości ze wspólnego muzykowania oraz pozytywnej atmosfery na koncertach. Zespół zaraża pokładami pozytywnej energii. Żywiołowa, transowa muzyka bębnów oraz ekspresyjny taniec tworzą z każdego widowiska pełną wrażeń podróż do źródeł rytmu. Grupa wykonuje swoje utwory na autentycznych, tradycyjnych instrumentach afrykańskich takich jak bębny djembe i dundun, flet fula, balafon, kora, krin, carignian i djabara. Członkowie zespołu wielokrotnie podróżowali do Afryki by chłonąć tamtejszy folklor muzyczny, co pozwoliło im głęboko wniknąć i zrozumieć kulturę i tradycję Afryki Zachodniej.

VIVA el CAJON!
Jest pierwszym zespołem cajonowym w Polsce, powstałym w Warszawie.
W skład zespołu wchodzą uczestniczy kursów gry na bębnach KLICK&DRUM. Nazwa zespołu pochodzi od cajonu (z hiszpańskiego – pudełko), instrumentu wywodzącego się z Peru, o brzmieniu przypominającym werbel, kształtem zaś zbliżonym do prostopadłościanu. Muzyk siedzi na jego górnej części i z kombinacji kilku podstawowych uderzeń jest w stanie stworzyć dziesiątki pulsacji rytmicznych. Charakterystyczne werblowe brzmienie instrument zawdzięcza strunom lub sprężynom, które znajdują się pod przednią płytą, w którą uderza muzyk. 
Zespół VIVA el CAJON! oprócz cajonów wykorzystuje kojarzone z Ameryką Południową kongi i z Afryką djembe, przywieziony z Indonezji celempung oraz inne instrumenty perkusyjne takie jak udu, cow-bell, agogo, kabaza, shekere, klawesy, grzechotki itp.
Podczas koncertu zespołu oprócz utworów własnych mogą pojawić się rytmy inspirowane afrykańskim juju, sabar, fangą lub kassą, kubańską rumbą abiertą czy brazylijską sambą. Możemy usłyszeć też rytm arabski czy znany z muzyki popularnej rytm funky.