Koncert: Carsky

Cechuje go cierpliwość i samodzielność, u ludzi ceni sobie skromność i chęć do działania, a jako swój przełomowy występ z humorem wspomina koncert zagrany z zespołem by proxy, gdzie jego wyzwaniem było rozkręcenie ponad trzytysiecznej publiczności i dorównanie charyzmą występującemu przed nim zespołowi Bajm.

Carsky, tak właściwie pochodzący z Krakowa Paweł Karski – instrumentalista i producent, który pasję do muzyki i tworzenia nowych brzmień odkrył w sobie już jako dziecko. Zainspirowany umiejętnością gry na akordeonie swojego ojca, przygodę jako instrumentualista rozpoczął od rozkochania się w grze na gitarze. To właśnie ten instrument spowodował, że zakiełkował w nim dryg do muzyki rockowej, którą miał okazję wykonywać zanim w 1999 roku na dobre odkrył, że to elektronika jest tym, czego od zawsze szukał. Ten okres można uznać za przełomowy w życiu i karierze Carsky’ego – właśnie wtedy zrodziła się w nim zajawka do muzyki Moby’ego, który jest inspiracją jego własnych brzmień po dzień dzisiejszy.

Mimo że do tej pory Carsky ujawnił światu swój debiutancki solowy singiel „Dreams” oraz niedawno „Pure”, to już dał się poznać jako muzyczny indywidualista, chodzący własnymi ścieżkami wyściełanymi wpadającą w ucho elektroniką.