Kino od kuchni – aktorstwo

W najbliższym odcinku zobaczymy film „Stacja Warszawa” w reżyserii: Macieja Cuske, Kacpra Lisowskiego, Nenada Mikovića, Mateusza Rakowicza i Tymona Wyciszkiewicza. Gościem wieczoru będzie aktor teatralny i filmowy, odtwórca jednej z głównych ról w „Stacji Warszawa” – Łukasz Simlat, który opowie widzom o tajnikach swojego zawodu.

Łukasz Simlat – aktor filmowy i teatralny. Urodził się w 1977 roku w Sosnowcu. W 2000 roku ukończył warszawską Akademię Teatralną. Zadebiutował rolą epizodyczną w serialu „Dom”. Na planie II części „Bożej podszewki” dostrzegła go reżyser Izabella Cywińska. Powierzyła mu ona rolę Arka w filmie „Kochankowie z Marony”, za którą Simlat został nominowany do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Aktor zagrał w filmach fabularnych takich jak: „U Pana Boga w ogródku”, „Lincz”, „Wymyk” , a także serialach telewizyjnych m. in.: „Bez tajemnic” „Krew z krwi” czy „Generał”.

 

„Stacja Warszawa” ( 89 min., Polska 2013)

reż. i scen.: Maciej Cuske, Kacper Lisowski, Nenad Miković, Mateusz Rakowicz, Tymon Wyciszkiewicz; zdj.: Arkadiusz Tomiak; wyk.: Marta Lipińska, Eryk Lubos, Zbigniew Zamachowski, Klara Bielawka, Monika Dryl, Janusz Chabior, Łukasz Simlat.

Film składa się z sześciu nowel stanowiących obraz współczesnej Warszawy i jej mieszkańców. Bohaterem i niejako przewodnikiem po tym wielkomiejskim świecie jest Igła, były więzień, któremu ukazała się Matka Boska. Dzięki temu przeżył nawrócenie i postanowił „zbawiać” ludzi. W swojej wędrówce po Warszawie spotyka kolejnych bohaterów: Marcina – nieśmiałego biznesmena, ofiarę mobbingu, Lucy – marzycielkę pracującą w sex shopie, Filipa – nastolatka pragnącego wyrwać się z rodzinnej wsi, Jurka – zgorzkniałego alkoholika oraz Monikę – singielkę pracującą w korporacji. Wszystkich łączy samotność i wyobcowanie charakterystyczne dla mieszkańców współczesnych dużych miast. Każde spotkanie z Igłą przynosi im coś w rodzaju przebudzenia.