Kino nad Wisłą w Hockach Klockach

Okres wakacyjny. Nadchodzi wieczór.

Na widzów jak i przypadkowych spacerowiczów nad Wisłą, czeka niespodzianka…. Specjalnie przygotowany ekran o wymiarach 8×4,5 m, umieszczony na łodzi (tradycyjny wiślany bat), zakotwiczonej kilkanaście metrów od lewego brzegu bulwaru Flotylli Wiślanej. Ekran jest stylizowany nakształt rozpostartego żagla.

Widzowie zbierają się na specjalnie przygotowanym terenie, (hocki klocki) gdzie czekają na nich leżaki, i poduszki. Za chwile rozpocznie się projekcja filmów. Ich główną tematyką będzie rzeka, choć nie tylko. Zamierzamy stworzyć panele, gdzie pokażemy najwartościowsze filmy niezależne (drugi dzień). Wszystko przeplatane błyskotkami z Polskiej Kroniki Filmowej!

Założeniem projektu jest powstanie atrakcyjnej instalacji „pływającego” ekranu na łodzi, co znakomicie wkomponuje się w tamtejszy krajobraz.

Drugiego dnia, zaraz po projekcjach, o świcie, impreza – „Popraviny”, płyniemy na plażę wilanowską, zabierając na łodzie soundsystem i bawimy się w pięknej scenerii warszawskiego odcinka Wisły.

Program:
2.08.2014 (sobota) , Zachód słońca

– Otwarcie festiwalu
– Polska Kronika Filmowa
– Wisła od źródeł do ujścia – wzdłuż dawnego szlaku łososia, cz.1, 2 i 3 (produkcja: Studio Filmowe Kalejdoskop)

3.08.2014 (niedziela)

– Polska Kronika Filmowa
– „Temat rzeka”, (produkcja: palsystemfilm)
– Niezależny wieczór filmowy (krótkie i średnie metraże, teledyski)
– Impreza „Hardteki z innej beki” , (wizuale, muzyka i taniec, do białego rana)
– O świcie. „Popraviny”, (Muzyczny rejs na plażę wilanowską)

 

wstęp wolny