Kino Antropos – NA SREBRNYM GLOBIE

NA SREBRNYM GLOBIE

27 kwietnia 2017 | 17.00
pokaz filmu i spotkanie z A.J. Jaroszewiczem

Pokaz jednego z najgłośniejszych filmów w reżyserii Andrzeja Żuławskiego. „Na srebrnym globie” prezentowano na licznych zagranicznych festiwalach – w Niemczech, w Stanach Zjednoczonych i we Francji. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z głównym operatorem filmu – Andrzejem J. Jaroszewiczem, który opowie o zmaganiach, o trudnościach i o rozwiązaniach technicznych związanych z realizacją filmu. Seans w Kinie Antropos to jedyna okazja, aby zobaczyć materiały archiwalne zza kulis produkcji!

NA SREBRNYM GLOBIE

reżyseria: Andrzej Żuławski

występują: Andrzej Seweryn, Jerzy Trela, Grażyna Dyląg

szczegóły: sci-fi / poetycki, Polska, 1987, 155 min.

Na planecie podobnej do Ziemi rozbija się statek kosmiczny. Ocaleni zakładają osadę nad morzem. Najstarszy z nich – Jerzy, rejestruje historię rodzącej się cywilizacji. Pojawiają się kolejne pokolenia, próbujące pokonać władających planetą Szernów i wyczekujące wybawiciela. Ten ostatni w końcu się zjawia. Niedokończona adaptacja wizjonerskiej „Trylogii księżycowej” Jerzego Żuławskiego. Historia ludzkiej cywilizacji wyrosłej na Księżycu z czworga astronautów. Kolonia założona przez nich na Srebrnym Globie po wiekach okaże się cywilizacją powielającą wszystkie grzechy cywilizacji ziemskiej…

WSTĘP WOLNY

Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie muzeum od 7 kwietnia. Nie prowadzimy rezerwacji biletów. Liczba miejsc ograniczona.