Kasia Łubińska/ Wystawa wydruków fine art

Kasia Łubińska to warszawska ilustratorka. W centrum jej zainteresowań stoi natura w całej swej złożoności i genialności. Jej prace będzie można oglądać w kawiarni Tamka 43 od 13 czerwca.

Prace artystki wypełnia bujna tropikalna dżungla, rajskie kolorowe ptaki, gałęzie uginające się pod ciężarem owoców. Można pomyśleć, że to świat sprzed ery człowieka lub alternatywna rzeczywistość, w której człowiek nigdy się nie pojawił. 

Kasia Łubińska nie odtwarza wiernie rzeczywistości, ale twórczo ją przetwarza. W jej pracach znajdziemy nieistniejące gatunki ptaków czy roślin. Ta twórcza transpozycja wprowadza nas w świat z pozoru znany, ale tajemniczy i niezgłębiony.

Kasia Łubińska: 
„To, jak owady są w swej konstrukcji złożone i tajemnicze, choć anatomicznie wszystko jest na wierzchu, jest niesamowite. Lubię też obserwować, jak układają się pióra na ptakach, prążki na liściach, jak wygląda struktura przełamanej gałązki. Otaczam się roślinami i czuję się bardzo dobrze w ich towarzystwie”.

Kasia Łubińska jest autorką serii etykiet dla browaru Inne Beczki. Jej prace zdobią również wnętrze warszawskiego klubu Niebo.

13.06.2017 – 13.08.2017, wystawa czynna codziennie od godz. 10:00 do godz. 22:00