Kasia Kowalska w Stodole

18 listopada w warszawskiej Stodole odbędzie się wyjątkowy koncert jednej z ulubionych polskich wokalistek rockowych – Kasi Kowalskiej. Kasia postanowiła świętować dwudziestolecie wydania swojego debiutanckiego albumu właśnie wśród klubowej publiczności. Tego wieczora artystka zaprezentuje swoje najpiękniejsze piosenki z pierwszych płyt, a przede wszystkim utwory z debiutanckiego albumu Gemini. Dodatkowo, w wyjątkowych coverach, przypomni o artystach, którzy ją inspirowali na przestrzeni lat i zaczaruje tę noc na rockowo.
Kasia Kowalskiej przedstawiać nie trzeba – to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła od debiutanckiego albumu Gemini, wydanego w 1994, okrytego potrójną platyną, z którego pochodzą przeboje Jak rzecz czy Oto ja. Kolejne płyty to kolejne platynowe sukcesy. W 1995 ukazała się koncertowa płyta Koncert inaczej, w tym samym roku podczas Sopot Festival Kowalska zdobyła Grand Prix i Nagrodę Publiczności za utwór A to co mam. W 1996 roku w sprzedaży pojawił się album Czekając na…. W 1997 artystka wystąpiła w filmie Nocne graffiti u boku Marka Kondrata. Rok 1998 to kolejny sukces w postaci albumu Pełna obaw. W latach 2000-2008 ukazały się jeszcze albumy 5, Antidotum, Samotna w wielkim mieście, Antepenultimate, które zdobywały serca słuchaczy i uznanie krytyków, i jak poprzednie, pokryły się platyną. Rok 2010 przyniósł bardzo dobrze przyjęty przez publiczność krążek z utworami Grzegorza Ciechowskiego Moja Krew.
Kasia ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród muzycznego przemysłu, w tym Fryderyki, Superjedynki i MTV European Music Awards. Choć od wydania jej pierwszej płyty minęły dwie dekady i w tym czasie wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja z jaką ją wykonuje. Kasia Kowalska oprócz wielu projektów i kooperacji muzycznych bierze też udział w projekcie Panny Wyklęte, dla którego wraz Darkiem Maleo Malejonkiem stworzyła kompozycję Niezłomni.
Kasia pracuje w tej chwili nad nowym materiałem i ma nadzieję wydać płytę na przełomie roku.