Karuzela Cooltury na Żoliborzu

Karuzela Cooltury w Warszawie!

Tuż obok Placu Wilsona, w przepięknym Parku Żeromskiego zawiruje kultura.

VI edycja Karuzeli Cooltury o marzeniach i barierach na warszawskim Żoliborzu.

30 i 31 maja 2014 r. po 5 latach w Świnoujściu tym razem w stolicy odbędzie się szósta edycja Karuzeli Cooltury pod hasłem „Marzenia i bariery”. W XIX wiecznych murach Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, w Parku Żeromskiego przy Placu Wilsona na warszawskim Żoliborzu będzie można spotkać całą gamę osobistości – od Andrzeja Wajdy i Jacka Santorskiego po bp. Tadeusza Pieronka i Beatę Pawlikowską.

Tegoroczna Karuzela jest „w drodze” z uwagi na przypadające w czerwcu 25-lecie polskiej wolności. Zapraszamy do Parku Żeromskiego do udziału w niepowtarzalnej formule Karuzeli. Na innych festiwalach gwiazdy odbijają dłonie na chodnikach. Na Karuzeli podają je ludziom.

Dyskusje odbywać się będą nie na sali wykładowej i nie na czerwonym dywanie, ale w otoczeniu historycznych fortów. Obok sportowca głos zabierze filozof, aktor i biskup. Będą debatować na tematy ważne, ale nie za poważne.

W tym roku tematem przewodnim są marzenia i bariery. Przez lata marzenia Polaków były podobne – śnili o wolności. Barierą był komunizm. Po czerwcowych wyborach 1989 roku marzenie o wolności się spełniło. O czym teraz marzą Polacy?

W panelach dyskusyjnych udział wezmą wybitne postacie świata nauki, kultury, mediów i polityki. Rozmawiać będą m.in. Janusz Czapiński, Andrzej Wajda, Jan Krzysztof Bielecki, Małgorzata Niezabitowska, prof. Jerzy Bralczyk.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronach: www.karuzelacooltury.pl i www.facebook.com/kcooltury.