Kaitlyn Aurelia Smith + Cool Maritime • LwM 2017 vol.8

Lado w Mieście 2017 vol. 8 • czwartek 24.08 • 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą • wstęp wolny

Z wielką radością zapraszamy na najprawdopodobniej najbardziej wyczekiwany koncert tegorocznej edycji Lado w Mieście – 24 sierpnia na Placu Zabaw zagra zjawiskowa Kaitlyn Aurelia Smith, a oprócz niej wystąpiCool Maritime.

Kaitlyn Aurelia Smith to amerykańska kompozytorka i producentka, tworząca głównie na syntezatorze Buchla Music Easel – „sztaludze”, która pozwala jej uzyskać niepowtarzalne, organiczne i ludzkie brzmienie, wzbogacane przez śpiew i inne instrumenty oraz efekty. Po wydaniu kilku płyt własnym sumptem, na początku 2015 dołączyła do wytwórni Western Vinyl, wydając tam pierwszy oficjalny album „Euclid”. W kwietniu 2016 wypuściła przełomowe „Ears”, a jej koncert na Placu Zabaw będzie promował trzecie wydawnictwo – zapowiedziane na początek października „The Kid”.

W 2017 określenie „muzyka elektroniczna” praktycznie traci swe znaczenie, biorąc pod uwagę jak wszechobecne w procesie produkcji są instrumenty elektroniczne i komputer. Jednak często zakłada się, że muzycy tworzący w tym przepastnym gatunku muszą inspirować się zjawiskami i konceptami bliskimi wykorzystywanej przez nich technologii. Swoją rozkwitającą dyskografią Kaitlyn Aurelia Smith udowadnia, że nie ma nic bardziej mylnego, gdyż bogate światy dźwięków syntetycznych często rodzą się z uwielbienia świata naturalnego. Na „The Kid” Smith (która za swoją współczesną muzę uważa Davida Attenborougha) ukazuje swój zachwyt w najszczerszy możliwy sposób – opisując za pomocą dźwięków żywot człowieka. Każda z czterech stron albumu opowiada o jednym z czterech ważnych etapów emocjonalno-poznawczych ludzkiego życia.

24.08 na Placu Zabaw zagości też Cool Maritime
Cool Maritime to alias Seana Hellfritscha – amerykańskiego muzyka, filmowca, artysty (twórcy klipów m.in. Björk, Grizzly Bear czy Animal Collective) i surfera. Podobnie jak Kaitlyn Aurelia Smith pracuje z syntezatorami modularnymi i głosem, za pomocą których tworzy rozmarzone, nasycone wspomnieniami pejzaże dźwiękowe. Jego nagrania są bardzo mocno powiązane z doświadczaniem natury i medytacją – swój pierwszy album nagrał w małej chatce pod wielkim dębem, a sam pseudonim „Cool Maritime” pochodzi od nazwy nabrzeżnego regionu między San Francisco a Vancouver.

Swoje kasety „Tea Time Travel” i „Some Sort of Wave Portal” Sean wydał nakładem wytwórni Leaving Records, w ramach serii „MNA – Modern New Age”.