Joanna Szczepkowska wspomina Kalinę Jędrusik

W czwartek 26.06.2014 r. w Kalinowym Sercu, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wspominać będziemy Kalinę Jędrusik.
Tego wieczora znana (m.in. z takich filmów jak Syzyfowe Prace, Czterdziestolatek, Ryś, Pitbull, Popiełuszko: Wolność jest w nas ) aktorka filmowa i teatralna, Joanna Szczepkowska, podzieli się z publicznością swoimi osobistymi wspomnieniami o Kalinie Jędrusik, która była jej wieloletnią przyjaciółką.

Joanna Szczepkowska to postać wielobarwna, zasłynęła nie tylko wybitnymi kreacjami aktorskimi, zarówno w filmie jak i teatrze, ale także odwagą w wypowiadaniu swoich często kontrowersyjnych myśli czy poglądów. To ona zasłynęła wypowiedzią „Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm.”, zdanie to, wypowiedziane w Dzienniku telewizyjnym, 28 września 1989 r. stało się symbolem zmian jakie nastąpiły w Polsce po pierwszych wyborach samorządowych. Aktorka ta jest również utalentowaną poetką, która wydała tom wierszy „Miasta do wynajęcia”, a także pierwszą kobietą na stanowisku prezesa Związku Artystów Scen Polskich.

Spotkanie poprowadzi prezes fundacji „Kalinowe Serce” Zbigniew Dzięgiel oraz przyjaciółka Kaliny Jędrusik, Anna Bojarska przy akompaniamencie znanego jazzowego pianisty Bogdana Hołowni.