Jesień + Mazut • Lado w Mieście 2017 vol.2

Lado w Mieście 2017 vol. 2 • czwartek 13.07 • 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą • wstęp wolny

Cenimy różnorodność i szanujemy wszystkie pory roku, dlatego podczas drugiej odsłony Lado w Mieście 2017 nastanie… Jesień, której towarzyszył będzie równie mało wakacyjny Mazut.

Jesień, znana także jako Grupa Przestępcza „Jesień”, to toruńskie trio, w którego skład wchodzą Michał Supcziński (bas), Maciej Karmiński (perkusja) i Szymon Szwarc (gitara, głos). Muzykę zespołu charakteryzuje igranie. Jeśli nałożymy na owo igranie klisze terminologiczne, z których większość posiada przedrostek „post-„, zrozumiemy, że chodzi tu o dążenie do określenia tożsamości muzycznej poprzez penetrację piosenkowych form i walkę z nimi, czego efektem jest nieustanne popadanie w kolejne piosenkowe formy. Grupa chce pokazać muzykę problematyczną, świadomą niedoskonałości ludzkiego organizmu i umysłu, wreszcie, świadomą wielowarstwowości świata dźwięków, organizujących się z garażowym zacięciem, nutką ironii, liryzmu oraz brakiem szacunku okazanym bezrefleksyjnemu pochłanianiu form piosenkowych.

W 2016 r. nakładem gdyńskiej wytwórni Music is the Weapon ukazał się pierwszy długogrający album zespołu „Jeleń”, za którego miks i mastering odpowiada Michał Kupicz. Znajdujemy tu 12 utworów o miłości, śmierci, bogu, diable, stawianiu, przestawaniu i sporcie. Gościnnie swoje trzy grosze dodali Natan Kryszk z warszawskiego trio jazzowego Pokusa oraz Mateusz Stolnicki (Boazeria SoundSystem). Grupa ma też na koncie trzy EP-ki, z czego ostatnia, „O”, została wydana na płycie i kasecie magnetofonowej w czerwcu 2015 roku przez toruński label Złe Litery.

Jesień to zespół bez lidera. Tworzą na gruncie toruńskim i starają się budować w tym mieście scenę, przyczyniając się do rozwoju kultury niezależnej.