Jazz & Wine w Zoni. Festiwal polskiego wina i jazzu

W ostatni weekend czerwca na Plac Konesera zawita kameralny festiwal polskiego wina i muzyki jazzowej. Przez trzy dni w restauracji Zoni będzie można wziąć udział w degustacji win z Dworu Sanna.
A nic nie pasuje lepiej do kieliszka musiaka czy
pét-nata niż słoneczne popołudnie i dźwięki jazzu.
Te ostatnie zapewni grupa Madame Jean Pierre. Wydarzenie Jazz & Wine w Zoni startuje 26 czerwca.

5 kieliszków, 5 odmiennych smaków i zupełnie innych winnych doświadczeń – musujący Johanniter, strukturalny i dobrze zbalansowany oraz Johanniter w wersji spokojnej o dojrzałym smaku, mineralny Solaris o intensywnej dojrzało-cytrusowej nucie, soczysty i orzeźwiający pomarańczowy pét-nat oraz wyrazisty, taniczny Regent. Te wina Dworu Sanna będą mogli spróbować uczestnicy wydarzenia Jazz & Wine w restauracji Zoni. Przewodnikiem po ich smakach będzie Karol Nizio, właściciel i główny enolog tej polskiej winnicy. W piątkowy wieczór będzie można dowiedzieć się m.in. o tym, jak powstaje wino oraz czym różni się wino musujące od pét-natów, które zyskują coraz większą popularność, a przez niektórych są wręcz uważane za aktualnie najmodniejsze wina. Przede wszystkim jednak ostatni czerwcowy weekend będzie okazją, by doświadczyć, jak wino łączy się z jedzeniem. Szef kuchni Michał Gniadek wraz z Tarasem Lachnowskim, sommelierem Zoni do festiwalowego zestawu win rekomendują szczególnie zupę rybną z pomidorami, dorszem oraz owocami morza (Pomarańcz pét-nat 2018), sałatkę nicejską z wasabi oraz piklowanymi truskawkami (Johanniter 2018), ośmiornicę z kimchi i subtelną pianą z pieczonego ziemniaka (Solaris 2018), antrykot z sosem chimichurri (Regent 2016).

W sobotni wieczór degustacji dań z Zoni oraz dobranych do nich win z dworu Sanna towarzyszyć będą kojące dźwięki warm jazzu w wykonaniu zespołu Madame Jean Pierre. Melodyjne i pełne emocji kompozycje zaśpiewa obdarzona ciepłą barwą głosu wokalistka, Joanna Markowska. Towarzyszyć jej będą: gitarzysta Maciej Muszyński i basista Jędrzej Łaciak. Młodzi muzycy inspirują się jazzem nowoczesnym i bawią improwizacją, przywiązując jednocześnie wagę do warstwy lirycznej, za którą w pełni odpowiedzialna jest wokalistka.

Jazz & Wine, 26-28 czerwca 2020
Restauracja Zoni
Centrum Praskie Koneser, plac Konesera 1, Warszawa
www.zoni.today

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/2606127362938483/