Jazz w Łazienkach Królewskich. Songs Without Words

„Jazz w Łazienkach Królewskich” to kameralny cykl koncertów łączący wyjątkowość muzyki i miejsca. Podczas ósmego z serii spotkania z jazzem na deskach XVIII-wiecznego teatru wystąpi Włodek Pawlik ze swoim najnowszym solowym projektem „Songs Without Words”

„Ta płyta jest w pewnym sensie moim manifestem. Żebyśmy się opamiętali, wyciszyli, znaleźli w muzyce na nowo pokłady ciszy, spokoju, tego co w fortepianie, jako instrumencie, jest fantastyczne – to, że potrafi być alfą i omegą” – mówi o swoim solowym albumie „Songs Without Words” Włodek Pawlik. 
Za słowami artysty idą czyny. Zdolności interpretatorskie i improwizacyjne muzyka pozwalają słuchaczom na nowo odkryć jego ulubione standardy jazzowe oraz klasyki muzyki popularnej. Projekt zachwycił wielu recenzentów, a każdy kolejny koncert staje się niezwykłym, sentymentalnym przeżyciem.

Autorskie wizje fortepianowe takich utworów jak „Imagine”, „The Sound Of Silence”, „Georgia On My Mind” czy „My Funny Valentine” wybrzmią tym razem w absolutnie wyjątkowej przestrzeni Teatru Królewskiego. Jest to jeden z nielicznych w Europie, a jedyny w Polsce, w ten sposób zachowany teatr dworski, którego akustyka i wystrój z pewnością pozwolą zamienić koncert fortepianowy w prawdziwą ucztę dla zmysłów

Bilety koncert (120 zł – normalny, 90 zł – ulgowy) są do nabycia w kasach Łazienek Królewskich w Pałacu na Wyspie i w Starej Oranżerii. Można również zrobić rezerwację telefoniczną (22 50 60 183) i odebrać bilety w kasie w dniu wydarzenia.