Jazz nad Wisłą: Kasia Lins

Kasia rozpoczęła swoją muzyczną edukację w wieku 7 lat grając na fortepianie muzykę klasyczną i kontynuowała to zajęcie aż do momentu podjęcia studiów na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od tego momentu jej największą pasją stała się muzyka jazzowa, a inspiracją tacy wokaliści jak Kurt Elling, Billie Holiday czy Chet Baker, jednak tworząc własne kompozycje ociera się o wiele gatunków m.in pop czy soul.

W roku 2009 po napisaniu i zarejestrowaniu kilku swoich pierwszych kompozycji Kasia postanowiła wysłać swoje demo do kilku wytwórni płytowych, dzięki czemu w 2011 roku podpisała swój pierwszy pełnoprawny kontrakt z Evosound. Po zakończeniu etapu tworzenia materiału na płytę, wyjechała do słynnego Ocean Way Studios w Nashville, aby nagrać swój debiutancki album we współpracy z takimi muzykami jak Nick Manson ( fortepian, aranżer) Zoro the Drummer ( perkusista Lenny’ego Kravitz’a), Larry Braggs, Jerry Cortez, Tom Polittzer (Tower of Power).

Album ‘Take My Tears’ został wydany w Japonii w lipcu 2013 roku ,w Południowej Azji jesienią 2013 roku, a następnie w Ameryce Północnej na początku 2014 roku.

wstep wolny!