Jazz nad Wisłą: Jazzpospolita / Premiera winyla „Humanizm”

Na 8. urodziny Cudu mamy dla Was 8 dni wszystkiego co najlepsze! Na drugi dzień świętowania zaplanowaliśmy koncert Jazzpospolitej w ramach cyklu Jazz nad Wisłą, który będzie jednocześnie premierą płyty „Humanizm” na winylu!

Jazzpospolita

Grywają w pełnych salach w Polsce i w Chinach, supportowali Bonobo, z sukcesami występowali m. in. na London Jazz Festival i Copenhagen Jazz Festival. W ciągu ośmiu lat działalności wydali sześć płyt i stali się jednym z najbardziej cenionych polskich zespołów.

Działając przez cały czas w niezmienionym czteroosobowym składzie – gitara, bas, klawisze, perkusja – Jazzpospolita wypracowała własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobyła liczną grupę fanów. Siłę Jazzpo – jak często o grupie mówią fani – stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z różnych pokoleń i kręgów. Zespół z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych i popowo-rockowych (Open’er, Męskie Granie).

Na koncercie będzie można kupić winylowe wydanie ostatniej płyty Jazzpospolitej „Humanizm”. Płyta jest prawdziwą gratką dla audiofili – wydana na 180 gramowym podwójnym niebiesko-żółtym winylu i zawiera trzy niepublikowane wcześniej nagrania.

Skład zespołu:
Stefan Nowakowski – bas
Wojtek Oleksiak – bębny
Michał Przerwa-Tetmajer – gitara
Michał Załęski – klawisz

NIEDZIELA, 30.07.2017
Bulwar Flotylli Wiślanej
START: 19:00
WSTĘP WOLNY