Jazz nad Wisłą: Imagination Quartet

Zespół wystąpi w składzie:
Michał Sołtan gitara, Szymon Łukowski saksofon, Dariusz Świtalski bas, Maciej Dziedzic perkusja.

Imagination Quartet to ekspresyjny zespół zainicjowany w 2009 r. Chodź wyraźnie oparty na klasycznej jazzowej estetyce, nie pozwala łatwo zamknąć się w muzycznych standardach i pułapce oczekiwań. Czerpiąc pełnymi garściami z muzyki improwizowanej i eksperymentalnej, a także z klimatów rockowych, jest to jazz energetyczny, uderzający swoją pasją i bezpośredniością, a także zaskakujący muzycznymi humorystycznymi zaczepkami. Nazwa zespołu zobowiązuje i zgodnie z nią jest to muzyka wyobraźni, bogata, nieograniczona, umiejscowiona tam, gdzie zaciera się granica między harmonią a ekspresją.

Największym sukcesem zespołu jest to, że spotkało się czterech gości, którzy chcą eksperymentować i mają podobny lot na muzykę. Klimat Imagination Quartet jest na pewno inny niż na dwóch poprzednich EPkach. Pazur, energia, jazzowy rock’n’roll?! Jest zdecydowanie bardziej elektrycznie. Jest humor. To naprawdę jesteśmy my! – mówi Michał Sołtan, lider zespołu.
Wspólnie tworzą muzykę opartą na wyobraźni, drapieżną i bezkompromisową, ale zarazem, w niezwykle inteligentny sposób, prowadzącą konwersację ze słuchaczami. Artyści Imagination Quartet bawią się improwizacją, szukają natchnienia w prozaiczności swego otoczenia. Swobodnie poruszają się po wszystkich bardziej klasycznych nurtach jazzowych, ale nie ustają w odkrywaniu własnej przestrzeni i sposobu wyrazu.
Imagination Quartet ma za sobą ponad wiele koncertów, m.in. w finale festiwali: Jazz po polsku Berlin (2013), Copehagen Jazz Festival (2012), Dreszer Jazz Festival (2011), Krokus Jazz Festival (2010) i Jazz Juniors (2010). W czerwcu 2010 r. zespół wystąpił na otwarciu wystawy World Press Photo, a na jesieni tego samego roku, odbył pierwszą oficjalną trasę koncertową,