Jakoś to będzie czyli Mozil, Madajczak, Chomątowska i Lis o polskim szczęściu

Na rynku mnożą się książki o skandynawskich przepisach na spokój ducha. Chcemy żyć według zasad duńskiego hygge czy szwedzkiego lagom, ale czy istnieje polska recepta na szczęście? Zdaniem autorów książki „Jakoś to będzie. Szczęście po Polsku” nad Wisłą jesteśmy szczęśliwi na przekór modom i przeciwnościom losu, a uskrzydla nas sarkazm i ułańska fantazja. Jakoś to będzie – oto nasza filozofia życia! Już 23 sierpnia Beata Chomątowska i Daniel Lis oraz ich goście Czesław Mozil i Rafał Madajczak porozmawiają o korzeniach polskiego szczęścia. Spotkanie odbędzie się w salonie Empik Junior w Warszawie.

Beata Chomątowska, Daniel Lis, Dorota Gruszka i Urszula Pieczek postanowili zadać sobie pytanie o źródła rodzimego szczęścia. Do dyskusji zaprosili gości, wśród których znaleźli się m.in. Czesław Mozil, Rafał Madajczak, Wojciech Mann, Jurek Owsiak, Łona czy Michał Rusinek. Razem przyglądają się Polakom oraz specyfice życia w samym sercu Europy. Poszukiwania fundamentu polskiego poczucia szczęścia, prowadzą ich do pytań o narodowe sposoby świętowania, najpopularniejsze polskie słowo, a nawet ulubione kolory narodowe. Wszystko opowiedziane błyskotliwie i z przymrużeniem oka.

Beata Chomątowska – pisarka i dziennikarka. W 2016 roku nominowana do Nagrody Literackiej m. st. Warszawy za książkę „Pałac. Biografia intymna”.

Daniel Lis – dziennikarz, autor esejów i redaktor w Wydawnictwie Znak. Absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych  i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czesław Mozil – piosenkarz, kompozytor, akordeonista. Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Danii. W 2014 roku ukazała się jego płyta „Księga Emigrantów. Tom I”, gdzie na bazie własnego doświadczenia, komentuje narodowe wady i zalety.

Rafał Madajczak – dziennikarz, publicysta, twórca internetowego „AszDziennika”, który publikując wyłącznie zmyślone newsy ironicznie komentuje polską rzeczywistość.

23 sierpnia, godz. 18:00

Empik Junior

ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa