Jacek Kaczmarski – lekcja historii (premiera)

reżyseria – JACEK BOŃCZYK
scenografia – GRZEGORZ POLICIŃSKI
aranżacje i kierownictwo muzyczne – FABIAN WŁODAREK
premiera – 22 listopada 2014, Scena Na Dole

Występują:

JULIA KONARSKA
JACEK BOŃCZYK
WOJCIECH BRZEZIŃSKI
WOJCIECH MICHALAK

Muzycy:

Fabian Włodarek – piano, akordeon
Paweł Stankiewicz – gitary
Jacek Bończyk – gitara klasyczna

Jeden z największych bardów współczesnej polskiej piosenki poetyckiej – Jacek Kaczmarski – nie żyje już od dziesięciu lat… Jego niezwykły, mocny głos, przejmujące teksty i porywająca energia, z jaką grał

i śpiewał, były niezapomnianym przeżyciem dla tych, którzy mieli szczęście słuchać go na żywo. Był o wiele za młody na śmierć – miał zaledwie 47 lat, kiedy zabrała go śmiertelna choroba. Jego wspaniałe pieśni budziły wiarę w wolność, odzyskaną także dzięki koncertom Kaczmarskiego gromadzącym tłumy entuzjastów.

Wielki admirator Jacka K., świetny śpiewający aktor Jacek Bończyk, proponuje dziś wraz z kilkoma kolegami wieczór pieśni Kaczmarskiego poświęconych kilkunastu słynnym obrazom. Kaczmarski fascynował się nie tylko polityką, ale i  sztuką. A siła jego tekstów i muzyki wcale nie zmalała od tamtego czasu, kiedy był jeszcze wśród nas.

„Jacek Kaczmarski – lekcja historii” to zatem spektakl nie tylko dla miłośników twórczości Jacka Kaczmarskiego, ale też tych interesujących się historią i malarstwem. A wszystko w formie „teatru przy muzyce”.