IV. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich

W drugi weekend lipca odbędzie się IV. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich. Dziesiątka czołowych grup studenckich z całego kraju jak co roku zaprezentuje się na deskach Teatru Collegium Nobilium. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Na scenie zobaczymy laureatów poprzednich edycji Festiwalu, m.in. Teatr Ecce Homo, Chojnickie Studio Rapsodyczne, Teatr Pijana Sypialnia i Teatr Abanoia. Profesjonalne jury oceni wszystkie spektakle konkursowe i wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody rzeczowe. Dodatkowo widzowie w głosowaniu wybiorą przedstawienie, które otrzyma Nagrodę Publiczności. Oprócz spektakli czeka nas mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Pokaz teatru improwizowanego, dyskusja o znaczeniu teatrów studenckich, wystawa prac młodych artystów – to tylko niektóre z nich.

Organizatorzy – Teatr Wolandejski i Samorząd Studentów Akademii Teatralnej, stawiają sobie za cel promocję twórczości teatrów studenckich i rozwijanie współpracy na granicy teatr amatorski – teatr zawodowy. – Dzięki OFTS młodzi artyści zyskują szansę występu na doskonale wyposażonej scenie, w profesjonalnych warunkach technicznych i organizacyjnych. To luksus, o którym na co dzień mogą tylko pomarzyć – mówi szef festiwalu Piotr Kulczycki.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem ,,Polis”. Członkowie każdego teatru niezawodowego tworzą małą społeczność – niezależne państwo-miasto, które samo się rządzi. Organizatorzy postanowili zbadać, w jaki sposób te rozsiane po całym kraju polis są zarządzane i jak kształtują swoje relacje z otoczeniem.

 

Wstęp wolny. Wejściówki należy rezerwować pod adresem: rezerwacja@ofts.pl.

 

Program:

PIĄTEK 11 lipca

18:00 Teatr ITP (Lublin): Wesele Dawida

20:15 Teatr Abanoia (Szczecin): (…)

21:35 Teatr Realistyczny (Skierniewice): Manifest

SOBOTA 12 lipca

16:30 Łoscemił (Łochów): Oświadczyny

17:30 Teatr PaTaTaj (Wołomin): Siedem grzechów przedślubnych

19:00 Teatr Ecce Homo (Kielce): Barbarzyńcy przyszli

20:20 Teatr Wolandejski (Warszawa): Niepojęty przypadek Simona Mola (występ pozakonkursowy)

NIEDZIELA 13 lipca

14:30 ,,Polis”: dyskusja o teatrze studenckim

16:00 Teatr Przedsiębiorstwo Indywidualnej Groteski z o.o. (Toruń): Szczeliny

17:15 Grupa Teatralna „od jutra” (Kutno): Histeryjki polskie

18:40 Chojnickie Studio Rapsodyczne (Chojnice): Władca much

19:55 Teatr Pijana Sypialnia (Warszawa): Wodewil Warszawski

21:20 Wieczór z improwizacją – Karol Kopiec, Afront i Impy (występ pozakonkursowy)

22:00 Ogłoszenie wyników i zakończenie Festiwalu