„Inni ludzie” na Placu

Czytanie powieści Doroty Masłowskiej „Inni ludzie” z udziałem mieszkanek i mieszkańców Warszawy na placu Defilad.

Warszawa to miejsce akcji i zbiorowy bohater najnowszej powieści Doroty Masłowskiej „Inni ludzie”, której sceniczna premiera planowana jest w TR Warszawa w nadchodzącym sezonie. W sobotę, 15 września 2018 roku TR Warszawa wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa w ramach projektu „Plac Defilad” zapraszają mieszkańców i mieszkanki Warszawy do udziału we wspólnym, otwartym czytaniu tej powieści na placu Defilad. 

Hip-hopowy poemat Doroty Masłowskiej zabrzmi na tle miejskiej scenerii i w rytmie miasta, z którego autorka czerpie swoją energię. W czytaniu, oprócz mieszkańców i mieszkanek Warszawy, wezmą udział aktorzy i aktorki warszawskich teatrów oraz ludzie kultury i sztuki. Razem z Miastem Stołecznym Warszawa chcemy zawiązać szeroką wspólnotę twórców i odbiorców kultury. Inni to także my.

————————

prowadzenie: Agata Diduszko-Zyglewska, Max Cegielski
opieka reżyserska: Grzegorz Jarzyna
obsada: aktorzy i aktorki warszawskich teatrów, w tym również zespół TR Warszawa, m. in.: Marcin Czarnik, Jan Dravnel, Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk, Cezary Kosiński, Natalia Kalita, Magda Kuta, Lech Łotocki, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Sebastian Pawlak, Adam Woronowicz, Agnieszka Żulewska oraz mieszkanki i mieszkańcy Warszawy

organizatorzy wydarzenia: TR Warszawa, Miasto Stołeczne Warszawa w ramach projektu „Plac Defilad”
partner wydarzenia: STUDIO teatrgaleria, PROSTO

————————

termin: 15 września 2018, godz. 17.00-22:00
miejsce: teren przyszłej siedziby TR Warszawa 
(obecnie parking przed Pałacem Kultury i Nauki, od strony ulicy Marszałkowskiej)