IN BLUE / 7 Sztuk czyli Akt dla Warszawy

7 Sztuk czyli Akt dla Warszawy to cykliczny projekt zakładający prezentacje wszystkich przedstawień plenerowych Teatru Akt znajdujących się w obecnym repertuarze.

Trzecia odsłona 7 Sztuk zatytułowana IN BLUE inspirowana będzie barwnym i fantazyjnym światem wody. W pierwszej części warsztat plastyczny Morze pełne stworzeń / 16.00-20.00 /, następnie spektakl plenerowy Teatru Akt In blue / 21.00 / Wydarzenie odbywa się na dziedzińcu Pałacu Pod Blachą, Plac Zamkowy 2.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 czterogodzinnym warsztatem plastycznym Morze pełne stworzeń prowadzonym przez Barbarę Wójcik.

Tak opisuje działanie sama artystka:
MORZE PEŁNE STWORZEŃ to akcja familijna o charakterze otwartym. Uczestnicy akcji korzystając z materiałów: /mozaikowych folii i papierów holograficznych,kleju/ tworzą własne kompozycje – wzory na rybach, muszlach i konikach morskich.
Do dyspozycji będą piankowe formy stworzeń, które po ozdobieniu stworzą połyskujacą scenografię do kolejnego wydarzenia , jakim jest spektakl IN BLUE.

Pierwotna wersja spektaklu Teatru Akt została przygotowana specjalnie z okazji Europe on Water Festival w Istambule – Europejskiej Stolicy Kultury 2010.

To przedstawienie o lekkiej formie, stanowiące połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku, teatru ulicznego i happeningu. Temat przewodni to podróż w krainę wyobraźni, w którą niespodziewanie wyrusza główny bohater. Spotyka na swej drodze nimfy, syreny, koniki wodne i inne baśniowe, podwodne stwory. Fantazyjny świat wodny inspiruje do stworzenia ciekawych wizualnie obrazów; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze.

Środki wyrazu to: klasyczna pantomima, taniec z pelerynami-skrzydłami, taniec z wachlarzami, popis na wysokości, taniec na szczudłach i powerizerach.

7 Sztuk czyli Akt dla Warszawy współfinansuje m.st Warszawa.