Imieniny Jana Kochanowskieg

Biblioteka Narodowa zaprasza na czwartą edycję Imienin Jana Kochanowskiego. 

Spędźcie z nami cały dzień w Ogrodzie Krasińskich. Będziemy czytać, słuchać, rozmawiać o literaturze, oglądać, grać i leżeć na leżakach. Trzy sceny, kilkadziesiąt polskich wydawców, kluby książki, kawiarnie i kulinaria. 20 czerwca zaczynamy w samo południe w samym sercu Warszawy. 

Po co nam nagrody literackie? Czy powieści historyczne są okrutne? Skąd się wzięły nowe wiersze znanych poetów? Kiedy awangarda jest awangardowa? Po czym oprowadza fabularny przewodnik? Kto wygra mecz poetycki? Podczas 4. Imienin Jana Kochanowskiego organizowanych przez Bibliotekę Narodową będziemy eksperymentować, pytać i szukać odpowiedzi. Odwiedzą nas pisarze, poeci, literaturoznawcy oraz aktorzy i muzycy.

W tym roku tematem przewodnim będzie twórczość Franciszki i Stefana Themersonów. Wszystko dlatego, że w styczniu trafiło do nas ich niezwykle bogate archiwum. Sekcja themersonowska to program dla wszystkich. Dla tych najmłodszych przygotowaliśmy „Koncercik na oko i ucho”, w tym dwa spektakle oraz zajęcia działające na wyobraźnię.

Imieniny Jana Kochanowskiego 2015
20 czerwca, od godz. 12:00
Ogród Krasińskich
WSTĘP WOLNY