II Aukcja Sztuki Współczesnej

Od 7 do 14 marca 2018 r. poprzez portal onebid.pl można licytować prace wystawione na II Aukcji Sztuki Współczesnej, przygotowanej przez Galerię CONTRAST.

Oferta prac jest niezwykle różnorodna. Dominują przede wszystkim obrazy artystów  młodych, mało znanych szerszemu gronu odbiorców. Wybrane przez Galerię CONTRAST realizacje są niezwykle bogate pod względem stylistycznym: znajdują się w niej zarówno abstrakcje, jak i realistyczne kompozycje. Zachęcające są również ceny oferowany prac: w większości licytacje rozpoczynają się już od 800 zł. Na aukcji nie zabraknie również prac klasyków polskiej sztuki współczesnej. Wśród oferowanych obiektów znajdą się grafiki Jana Tarasina, akwarele Jerzego Stajudy czy olejne realizacje  Jacka Sempolińskiego. Warto zwrócić uwagę także na serigrafie Jana Pamuły z lat 2013-14: prace tego artysty nadal stosunkowo rzadko pojawiają się na polskim rynku aukcyjnym.

Znaczna część oferty składa się z fotografii kolekcjonerskiej. Warto zwrócić uwagę np. na zdjęcia  Ewy Świdzińskiej. Jej prace: zarówno realizowane przez artystkę performanse, jak i fotografie, poruszają wielowątkowe problemy kobiet, wynikające ze złożonej współczesnej rzeczywistości. Artystka posługuje się trudną, wymagającą estetyką, balansującą na granicy prowokacji i tabu. Interesujące są też fotografie Zygmunta Rytki. Artysta często w dosłowny sposób bawi się przedmiotami-fetyszami: poprzez ustawienie światła i kontrastu ciężko zidentyfikować poszczególne obiekty. Nic nie jest takie, jakie powinno być, np. szminka zamienia się w nabój, nabój staje się pomadką.

Tym razem w przygotowanej przez CONTRAST ofercie dominują prace młodszych twórców. Uwagę z pewnością zwracają prace Doroty Pawiłowskiej oraz Jagody Zych. To przemyślane i inteligentne malarstwo, które z pewnością zachwyci nie tylko wytrawnych kolekcjonerów, ale też osoby zaczynające swoją przygodę z rynkiem sztuki. Ciekawe rozwiązania stylistyczne proponuje Olga Szczechowska – artystka pracuje w technice kolażu, pokazując go w niezmiernie oszczędnej,   współczesnej i dekoracyjnej formie. Prace Szczechowskiej to idealny prezent dla osoby doceniającej delikatną estetykę. Do zakupu zachęca także cena wywoławcza, zaczynająca się od 300  zł.

Link do aukcji: onebid.pl