Halina Kunicka – Od nocy do nocy

Halina Kunicka: Gwiazda polskiej piosenki lat 60. i 70. wciąż zachwyca dojrzałą interpretacją i wrażliwą muzykalnością.

Jej dwanaście płyt, w tym trzy Złote, uzyskało łącznie nakład ponad miliona egzemplarzy. Śpiewała w blisko trzydziestu krajach całego świata – od Nowego Jorku po Tokio, od Londynu po Sydney. Tylko w Polsce dała ponad trzy tysiące entuzjastycznie przyjętych koncertów. Reprezentowała Polskę w ekipie artystycznej na Olimpiadzie w 1972 roku i na galowych polskich koncertach w legendarnej paryskiej Olimpii i Sali Pleyela. Śpiewa różnorodny repertuar, zawsze jednak z typową dla siebie klasą i kulturą muzyczną. Wiele piosenek napisał specjalnie dla niej Wojciech Młynarski. Sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i rosyjskie romanse. Sama za jedną z największych zawodowych satysfakcji uważa ,,nieśmiertelność”, jaką dał jej Zbigniew Herbert w jednym ze swoich ostatnich wierszy.

Wspaniałe piosenki w perfekcyjnym wykonaniu z wielką kulturą muzyczną. Dla każdego, kto w latach 60 i 70 przeżywał swoją młodość jej koncert będzie niezapomnianym, wzruszającym doznaniem.

Halina Kunicka to gwiazda polskiej piosenki, która śpiewała w blisko trzydziestu krajach całego świata. Wydała dwanaście płyt. Śpiewa różnorodny repertuar. Wciąż zachwyca dojrzałą interpretacją, wrażliwą muzykalnością, klasą i kulturą muzyczną. Na recital składają się piosenki Wojciecha Młynarskiego.

Jerzy Derfel: kompozytor, pianista, aranżer. Studiował w PWSM w Warszawie w klasie fortepianu (1960-65). Autor utworów instrumentalnych, wokalno-instrumentalnych, fortepianowych, muzyki teatralnej, radiowej, rozrywkowej, baletowej, telewizyjnej i filmowej. Wiele lat współpracował jako kompozytor i akompaniator podczas recitali Wojciecha Młynarskiego.