Groupe Sunugal: Pako & Mamadou

Groupe Sunugal wystąpi w składzie:

1-Pako Sarr -gitara, spiew (guitare-chant)
2-Kuba Pogorzelsk i-djembe, tykwa (djembe, calebasse)
3-Nikodem Bąkowski -dun dun (dun dun)
4-Go Ba -gitara, spiew (guitare,chant)
5-Mohamed MBow -spiew (chant)
6-Mamadou Diouf -djembe, śpiew (djembe, chant)

Pako Sarr: gitara, śpiew

Rozpoczął przygodę z muzyką w Dakarze w 91′ roku w zespole ARRA – „Africa Reggae Roots Ambassador”. Mieszkał kilka lat na południu Francji, zanim przyjechał do Polski. Gitarzysta, wokalista, producent komponuje w językach wolof, francuskim i angielskim. Jego twórczość jest wynikiem osobistej drogi życiowej od Dakaru przez Paryż, Marsylię….i Warszawę, gdzie artysta mieszka obecnie. Pako ma na koncie solowy album – Nomad Soul- (2010).

Mamadou Diouf: djembe, śpiew

Animator kultury, prezenter radiowy i muzyk z Senegalu. Jako wokalista współpracował w połowie lat 90′ z zespołami Kinior Ochestra oraz Voo Voo i Anną Marią Jopek, z którymi nagrał kilka płyt. Od 30 lat związany z Warszawą. Jest wokalistą i współzałożycielem najnowszego projektu grającej afro beat „Mamadou & Sama Yoon”.

Kapela Wileńska, Mamadou Diouf i Pako Sarr: „Mamma, Africa”. Fragment koncertu z 9 czerwca 2013 r.

Duet prezentuje tradycyjną muzykę Senegalu, subsaharyjski blues oraz akustyczny reggae. Pako i Mamadou napisali muzykę do cyklu TVP „Boso przez Świat” –  Afryka. W grudniu 2013 r. z inicjatywy fundacji  Afryka Inaczej, wyszła płyta „Warszawa da się lubić” z polskimi szlagierami w wykonaniu Mamadou, Sylwestra Kozery z Kapeli Czerniakowskiej, Darka Malejonka, Ifi Ude i innych. Muzykę napisał Pako Sarr.